Quartararo pályafutása legpocsékabb szezonkezdetét jegyzi a MotoGP-ben: „Nem értem ezt a pályát”

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 03. 16.
FQ
Fotó: Yamaha Racing

Fabio Quartararo a villámrajt után hamarosan gumikopással küzdött a sprinten, és visszaesett. Továbbra sem jön ki a lépés a franciának.

Míg a Honda erős teljesítményt nyújtott az argentin sprintversenyen, addig Fabio Quartararo keserves kudarcot szenvedett a Yamaha M1-essel. A szenzációs rajt után – „El Diablo” gyorsan feljött a negyedik helyre. Majd körről körre visszaesett, egészen a kilencedik helyig.

A francia a kvalifikáción erős, 1:37,347-es idővel nyűgözött le mindenkit, és bebiztosította a 7. helyet a rajtrácson.

„Az első körökben keményen nyomtam, a második felében pedig lazítottam. Az elején megpróbáltam a maximumot nyújtani, de a gumik megadták magukat”.

Egy körön versenyképes volt a Yamaha M1, de a táv során gondjai akadtak – ami aggasztó tény, hiszen a főfutam kétszer olyan hosszú, mint a sprint. „Nem értem ezt a pályát” – magyarázta tanácstalanul. „A gumik itt nagyon túlmelegednek. Nem számítottam arra, hogy a sprinten ennyire szenvedni fogok.”

A francia a lágy hátsó gumit választotta, ami nem opció a 25 körös versenyen. Ott legalább reális esélye van arra, hogy pontokat szerezzen – márpedig sürgősen szüksége van rájuk.

Fabio Quartararo mindössze négy világbajnoki ponttal a 14. helyen áll az összesítésben – ez a legrosszabb szezonkezdése a MotoGP-ben való 2019-es debütálása óta.