Rákattantak a kakaóra a Márquez-tesók

Börcsök Réka2026. 05. 03.
Marc Marquez, Alex Marquez
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Marc Márquez és öccse, Álex Márquez új, látványos reklámszerződést kötöttek: a Nesquik arcaiként óriásplakátokon tűntek fel Madridban.

Bár a MotoGP-hétvége most szünetel a Francia Nagydíj előtt, a testvérpár így is reflektorfényben maradt – nemcsak pályán nyújtott teljesítményük, hanem új reklámkampányuk miatt is.

Az együttműködést április elején jelentették be: a Márquez-fivérek a klasszikus kakaópor mellett a „Nesquik UP” fehérjeitalt is népszerűsítik. A spanyolországi kampány középpontjában ők állnak, ennek részeként Madridban, a Casa del Libro egyik építkezése fölött hatalmas molinót is kifeszítettek. A plakát üzenete: „Ne stresszelj – csak csináld!”

A képeken motoros stílusú ruházatban pózolnak, a reklámvideókban pedig futurisztikus motorokon láthatók. A kampány célja, hogy a fiatalabb generációt szólítsa meg, és összekapcsolja a sportot az élvezettel.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Nesquik (@nesquikespana) által megosztott bejegyzés

A megállapodás részeként limitált kiadású italos dobozokon is szerepelnek, emellett nyereményjáték is fut, ahol MotoGP-belépőket és egy exkluzív találkozót lehet nyerni velük a versenypályán.

Nem ez az első eset, hogy a Nestlé az autó-motorsportot választja reklámra, hiszen korábban egy életnagyságú F1-versenyautót is építettek csokiból.