Ritka büntetést kapott Morbidelli hazai futamára

Franco Morbidelli a barcelonai MotoGP-n tanúsított felelőtlen magatartása miatt a misanói hétvégére szabadedzés-büntetést kapott.
Franco Morbidelli a sprinten ütközött Jorge Martínnal, ezért hosszú körös büntetéssel kellett indulnia a vasárnapi nagydíjon. A futam elején kontaktusba került Marco Bezzecchivel, aki ennek következtében bukott, és csapattársa, Fabio di Giannantonio is elesett, miközben Bezzecchit próbálta elkerülni. Ezt a stewardok versenybalesetnek minősítették, nem róttak ki büntetést.
Később Morbidelli bukott, és a baleset után a pályabírók közvetlen utasításait megszegve viselkedett, ami verseny utáni büntetést vont maga után. A FIM MotoGP stewardok közleménye szerint:
„2025. szeptember 7-én, 14:37:22-kor, a Monster Energy Grand Prix of Catalonia versenyén, a 10-es kanyarban történt baleset után felelőtlen magatartást tanúsított, megszegte a pályabírók közvetlen utasításait, ezzel veszélyt okozva magára és másokra.
Ez ellentétes a MotoGP versenyzők és csapatok részére adott utasításokkal, zavart okozva a versenyben, és felelőtlen motorozásnak minősül.”
Morbidelli büntetése a pénteki első szabadedzés első 10 percéről való kizárás, valamint 2000 eurós pénzbírság.







