Rossi még Silverstone előtt a körmére nézett a versenyzőinek egy közös edzés alkalmával

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 05. 24.
Rossi
Fotó: VR46

A MotoGP legendája, Valentino Rossi ismét motorra pattant, ezúttal egy privát edzés keretében a mugellói aszfalton. A kilencszeres világbajnok nem egyedül érkezett: a VR46 Academy fiatal versenyzőivel, köztük Pecco Bagnaia, Franco Morbidelli és Marco Bezzecchi társaságában készült a soron következő silverstone-i futamra. Rossi egy speciálisan átalakított Yamaha R1 nyergében rótta a köröket.

A brit versenyhétvége előtt az akadémia tagjai kihasználták az alkalmat, hogy lazább, nyugodtabb környezetben készüljenek fel – ezúttal szupermotorjaikkal. A gyakorláson részt vett továbbá Celestino Vietti (Moto2), a fiatal Matteo Gabbarini, valamint a rutinos Andrea Migno is. Bár Fabio Di Giannantonio nem tagja az akadémiának, ő is csatlakozott a VR46-os edzéshez, és egy Ducati Panigale nyergében teljesített köröket.

A VR46 csapatfőnöke, Alessio „Uccio” Salucci is jelen volt a megszokott olasz helyszínen, hogy figyelemmel kísérje a felkészülést.

A Le Mans-i hétvége nem alakult fényesen az olasz versenyzők számára, a mugellói edzés így fontos lehetőség volt számukra, hogy visszanyerjék formájukat.

A soron következő silverstone-i futam nem ígérkezik könnyűnek: a szeszélyes brit időjárás ismét döntő szerepet játszhat. A megfelelő stratégia és alkalmazkodóképesség kulcskérdés lesz a jó eredményhez.