Senki ne kövesse el azt a hibát, mint Marc Márquez és a Honda 11 éve – Kötelező szabállyal indul a Superbike-szezon

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 02. 23.
SBK
Fotó: World Superbike Media

A Grand Bridge Brewery ausztrál forduló előtt eldőlt, hogy a Superbike és a Supersport kategória versenyei flag to flag szabályok szerint zajlanak majd, kötelező boxkiállással és kerékcserével.

A hét elején megrendezett teszteket követően összegyűjtött információk alapján, valamint a FIM technikai igazgatójának jelentése alapján a versenyigazgatóság a Phillip Island Grand Prix Circuit és a Dorna WSBK Szervezet (DWO) közösen úgy döntött, hogy a résztvevők biztonsága érdekében a hátsó gumikat nem szabad 11 körnél tovább használni a Superbike -, és 10 körnél tovább a Supersport géposztályban.

Emellett a Superbike 1. és 2. futamának versenytávját 20 körre csökkentették, és mindkét osztályban minden versenyző számára két extra szett gumiabroncsot osztottak ki.

Gregorio Lavilla, a Superbike-világbajnokság ügyvezető igazgatója így nyilatkozott:

„A pálya csodálatosan teljesített az új aszfalton, viszont a gumik számára kihívásokat jelenthet. Mivel a gumikat november végén szállították ki, hogy erre a nyitó futamra megérkezzenek, nem volt elég idő arra, hogy a jelenlegi aszfaltviszonyokra szabott speciális abroncsokat fejlesszünk ki. Gondosan felmértük a helyzetet, figyelembe véve az aszfalt lefektetését követő korai pályatevékenységet és a hét elején végzett kétnapos tesztelést. Bár a körülmények kétségtelenül javultak, talán mégsem javultak eléggé, különösen, ha figyelembe vesszük ennek a pálya elrendezésének kihívást jelentő, gyors tempójú jellegét. Ilyen körülmények között a legbiztonságosabb megoldást kell választanunk, ami a legfontosabb.”