Szenvedős lesz Martín 2026-os évének eleje, de ezt el kell fogadnia

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 11. 07.
Jorge Martin
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Nem volt idén könnyű éve Jorge Martínnak és jövőre sem lesz.

Jorge Martín idei éve horrorfilmbe illő. Címvédőként fordult rá az idei évre új csapatánál, az Apriliával, azonban már a szezon előtti teszten lesérült. Majd a szezonnyitó előtt is sérüléseket szenvedett, ami miatt nem tudta időben elkezdeni az idényt, csak a Katari Nagydíjon. A visszatérése pedig katasztrofálisan ért véget, mert a főfutamon elesett és a hátulról érkező Fabio Di Giannantonio nem tudta elkerülni, és elütötte.

Ezt követően már nem siettette el a visszatérést, nem is tűztek ki dátumot, viszont a háttérben főszereplővé vált. A Francia Nagydíj után robbantotta a bombát, hogy szeretne lelépni az Apriliától idő lett. Ez az egész balhé a Cseh Nagydíjig tartott, amikor az újbóli visszatérése alkalmából bejelentette mégis marad.

Ezután úgy nézett ki, hogy mindenki lenyugszik. Martín is elkezdett egyre jobban belejönni a ritmusba, amíg csapattársa Marco Bezzecchi brillírozott. A Magyar Nagydíjon negyedik lett a tizenhatodik helyről rajtolva, ami abszolút csúcsa a szezonjának. A Japán Nagydíjon viszont jött az újabb rémálom. A sprintfutam első körének első kanyarjában a féktávot elmérte, aminek következében vállcsonttörést szenvedett. Ez ismét arra kényszerítette, hogy futamokat hagyjon ki. Jelen állás szerint az utolsó futamra sem biztos, hogy visszatérhet.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Jorge Martin Almoguera (@89jorgemartin) által megosztott bejegyzés


Mivel Martín 2025-ben alig volt a pályán élesben, Fabiano Sterlacchini, az Aprilia vezérigazgatója szerint be kell érnie azzal, hogy 2026 elejét a motorhoz való alkalmazkodás folytatására kell fordítania.

„Jorge Martín helyzete egyértelműen nehéz volt, mert többször is meg kellett szakítanunk a tanulási folyamatot. Ráadásul a szezon közben tért vissza, amikor Marco már nagyon jó formában volt. Természetesen egy olyan tehetséges versenyzőnek, mint Jorge, aki ráadásul világbajnok is, nem könnyű elfogadni, hogy küzdenie kell a visszatérésért.” – kezdte a MotoGP hivatalos honlapjának.

Nyögvenyelős volt a szezon első fele Martín és csapat közt, de amikor közel volt a második visszatérése, akkor már a kijelölt úton haladtak. Csak, amikor ismét megsérült, akkor mehetett az egész a kukába.

„A misanói tesztelésen érdekes munkát végeztünk Jorgéval az ergonómia terén, de a motor alapjainak megtalálásában is, mert ebben a sportban, a jelenlegi formátumban, rendkívül fontos, hogy már az első szabadedzésen versenyképesek legyünk. Aztán megérkeztünk Japánba. Ekkor olyan helyzetbe kerültünk, hogy tudtam, hogy problémája van a vállával, és legszívesebben úszva tértem volna haza Japánból, mert annyira ideges voltam, hogy az út kezdetén ismét megakadtunk. Most csak arra törekszünk, hogy Jorge 2026-ra százszázalékos állapotba kerüljön.” – mondta a múltbeli eseményekről.

Sterlacchini szerint most sem kell elsietnie a visszatérést, és sajnos el kell fogadja, hogy szenvedős lesz az.

„Nyugodtnak kell maradnia, és lépésről lépésre kell felépítenie a teljesítményét, elfogadva, hogy az elején szenvednie kell, hogy valami szilárdat érjen el, és ne csak egy versenyen legyen eredményes, bármilyen okból is.” – értékelt az olasz.