Új szponzort kap az Aprilia, amitől Martín bajba kerülhet

Először lesz névadó szponzora az Apriliának, aminek Jorge Martín nem biztos, hogy örül.
Az Aprilia a rajtrácson az egyedüli csapat, akik nem rendelkeznek semmilyen névadó szponzorral. Azonban a Motorsport.com szerint ez a soron következő Olasz Nagydíjtól megváltozik, ugyanis a Monster energiaital csatlakozik hozzájuk.
Arról korábban mi is beszámoltunk, hogy a hatalmas pilótakeringőben a támogatók is szépen vándorolnak, többek között a Monster Energy. A zöld M-betűs márka jelenleg a Yamahának a névadó szponzora, viszont ez hamarosan megváltozik, mivel Fabio Quartararót követnék a Hondához, ahol akár szintén kiemelt szerepet kapnának. Erre voltak utaló jelek, a Yamaha a közösségi oldalaikon a legtöbb helyről levette a Monster megjelenését, emellett jelentek meg hírek, hogy más csapatoknál szaglásznak.
A mostani hír a Hondát nem érinti, de az Apriliánál Marco Bezzecchi személyében egy Monster-atléta versenyzik, ráadásul jövőre érkezik Francesco Bagnaia, aki szintén az amerikai ital pártfogoltja, így adta magát, hogy az egész csapatot támogassák. Ez a házasság pedig előbb érkezik, mint vártuk, mivel már Mugellótól ott lesznek további hosszú évekig.
Ettől a bejelentéstől nem mindenki fog padlót. Az Aprilia-garázs másik felén Jorge Martín a Red Bull kiemelt motorosa a MotoGP-ben, ezért neki aligha jött jól ez. A Motorsport.com nem részletezi mi lesz 2024 világbajnokával, de valószínűleg egy Marc Márquezhez hasonlót fog lépni, aki 2024 vége óta szünetelteti a Red Bull-lal való partnerségét, mivel a gyári Ducatinál szintén megtalálható a Monster. Érdekesség, hogy épp azután lett Martín a bikás energiaital fő embere, akinek elvesztése nagy érvégés lenne. Vélhetően nem szakad meg a kettejük kapcsolata, hiszen tudjuk jövőre már a Yamahánál lesz, ahol a Monster távozásával megmarad az út a Red Bullnak.









