Újra a Moto3-ban érezte magát Acosta, amikor Márquezzel csatázott

Egy rövid, de izgalmas csatában volt részes Pedro Acosta Marc Márquezzel szemben.
Végre kezdetét vette az idei MotoGP szezon Thaiföldön, ahol szerencsére volt miről beszélni. A hétvége rajtjától fogva Marco Bezzecchi tűnt a legerősebbnek, és valóban ledominálta a hétvégét, azonban a sprinten elesett, így nem lett tökéletes a mérlege a szezonnyitón. Az olasz bukása miatt így két spanyol került rivaldafénybe: Marc Márquez és Pedro Acosta.
A jövendőbeli gyári ducatis páros csatázott a győzelemért, és végül a jelenlegi KTM-es pilóta futott be elsőként. Viszont nem magától szerezte meg élete első sikerét, hanem egy bírói döntésnek köszönhetően. Az utolsó körre fordulva a célegyenes ráfordítóban a címvédő bedobta motorját a fiatal riválisa mellé, akinek ki kellett szélesítenie a pályát. Fél körrel később pedig jött a versenyigazgatóságtól a döntés, hogy Márquez adja át a helyét Acostának, amit meg is tett.
Ez a manőver sokáig beszédtéma volt, a Brazil Nagydíj előtt maga Acosta beszélt róla, hogy nagyon élvezte a küzdelmet, és ez a 2021-es Moto3-as világbajnoki címével végződött szezonjára emlékeztette.
„Szuper jó volt. Ez volt eddig a legjobb csatám a MotoGP-ben. Úgy élveztem, mint a Moto3-as napjaimban, amikor általában sok előzést hajtottam végre” – kezdte az immár egyszeres sprintgyőztes.
A kétes előzésben ugyan sértett volt, de nem volt problémája, sőt, még tetszett is neki, mivel az ilyen csaták sokáig megmaradnak az emberek emlékezetében.
„Végül is ez teszi a MotoGP-t ilyen izgalmassá. Az ember emlékszik az ilyen küzdelmekre és pillanatokra. Szép verseny volt a rajongók számára.” – értékelt Acosta, aki a bajnoki tabella élén is életében először áll, ahol hét egységnyi az előnye Bezzecchivel szemben.









