Váratlan bejelentés: Martín 2026-tól is az Apriliánál versenyez

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 07. 17.
Jorge Martin
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Jorge Martín a semmiből bejelentette, hogy nem megy sehová.

Robbant a bomba a csehországi Brnóban, ahol a címvédő, Jorge Martín visszatér. Ugyanis, megkapta a zöld utat, rajthoz állhat a visszatérő cseh pályán. Nem csak így szolgáltatta a beszédtémát a spanyol, hanem egy különleges sajtótájékoztatót ígért, ahol elmond mindent az elmúlt hónapokról.

Várható volt, hogy nem arról fog beszélni, milyen volt felépülni, hanem valamit a jövőjével kapcsolatban elárul. Nem is történt másképp, kijelentette, hogy a sok huzavona után mégis marad az Aprilia alkalmazásában jövőre:

„Örülök, hogy visszatértem… Örömmel mondhatom, hogy 2026-ban is az Aprilia színeiben folytatom. Harcoltam azért, amit a legjobbnak gondoltam, megpróbáltam továbblépni egy másik projektbe. Folytathatnám ezt a harcot, de az életben döntéseket kell hoznunk, és úgy döntöttem, hogy még egy szezonra maradok az Apriliánál.”

Martín a sajtótájékoztatón elismerte, hogy csapattársa, Marco Bezzecchi erős formája és élmezőnybeli teljesítménye szerepet játszott abban, hogy az Apriliával való kapcsolata megmenthető:

„A kapcsolatok olyanok, mint a hullámvasút. Ha kedveled a másikat, keményen dolgozol azért, hogy együtt maradjatok. Az biztos, hogy az Aprilia és én nagy harcot vívtunk, de most itt az ideje, hogy együtt építkezzünk és győzzünk.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

MotoGP™ (@motogp) által megosztott bejegyzés

A címvédő később elérzékenyült, amikor arról beszélt, hogy csak az apja és a barátnője tudta, min ment keresztül a kórházban a katari sérülések után. A szerződési mizériáról pedig kizárta, hogy bocsánatot kérjen az Apriliától:

„Nem tudtam, hogy tudok-e újra motorozni. Nem bánok semmit. Azt tettem, amit a legjobbnak gondoltam magamnak.”

Ezzel most egy hosszú történet végére kerül pont. Azt már a jövő fogja megmondani, hogy mi lesz így Martín és az Aprilia között.