Bajban van Connor Zilisch?

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 06. 09.
Connor Zilisch
Fotó: Chris Graythen/Getty Images

Connor Zilisch szezonja komoly hullámvölgybe került az utóbbi időben, ám a sportág legendája, Mark Martin türelemre inti a kritikusokat.

A Trackhouse Racing 19 éves újonca hatalmas elvárásokkal érkezett meg a 2026-os szezonra az akkor még Xfinity Seriesben nyújtott lenyűgöző teljesítménye után, ám az elmúlt hetek megmutatták, milyen könyörtelen tud lenni a lépcsőfok a legmagasabb osztályba.</p>

A második számú szériából a legnehezebb a váltás a Cup Seriesbe. A két autó közti különbséget sokkal nagyobbnak mondják, mintha a Truck Seriesből pattanna át valaki.

A #88-as számú Chevroletet vezető Zilisch egymás után három futamot kényszerült feladni idő előtt: Nashville-ben a jobb első fék tárcsája robbant fel alatta, Charlotte-ban egy többautós tömegbaleset áldozata lett. Legutóbbi Michiganben pedig az első kilenc körben kétszer is megpördült, amiből a második már a belső falban és az utolsó helyen végződött.</p>

„Kiestünk” – mondta a rádióban. „Te jó ég, ember. Úristen. Egyszerűen úszni kezdett az autó.”

„Nagyon instabil volt az autó hátulja” – nyilatkozta Zilisch a kiszállása után. „Egyszerűen sajnálatos; újabb rövid verseny számunkra. „Jövő héten Poconóban megpróbálunk javítani.”

Ez a pechszéria teljesen beárnyékolja a szezon korábbi szakaszában nyújtott remekléseit, mint például a doveri top 5-ös villanását vagy a Watkins Glen-i erős szereplését.</p>

A felerősödő kritikus hangokra reagálva Mark Martin sietett a fiatal tehetség védelmére, rávilágítva a történelmi párhuzamokra:

„Ember, a NASCAR Cup Series bárkit képes megalázni, függetlenül attól, hogy mennyire vagy jó. Ez egy hatalmas lépés bármilyen más versenyzési formához képest.”

„Jeff Gordon vagy 21-szer törte az autót az első évében. Ő is tanult belőle, és Connor is tanulni fog.”

Bár a mostani eredmények frusztrálóak, a Trackhouse Racing továbbra is teljes mellszélességgel áll a pilótája mögött, a gyors sikerek helyett a hosszú távú fejlődésre fókuszálva.

Zilisch maga is éretten kezeli a helyzetet. A futamok utáni interjúkban mindig vállalta a felelősséget a hibáiért, és kiemelte, hogy a tanulási folyamat részének tekinti a pofonokat.

https://motorsportol.hu/nascar/2026/06/08/christopher-bell-oriasi-utkozese-utan-bizonytalan-a-csapatfonok/