Kevin Harvick egyszerre térhet vissza Tony Stewarttal?

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 05. 02.
Kevin Harvick
Fotó: Jared C. Tilton/Getty Images

Egyre nagyobb figyelem övezi Tony Stewart esetleges NASCAR-visszatérését, ám a terv továbbra sem egyértelmű, miután Kevin Harvickkal közösen újabb részletekről beszéltek. A Kevin Harvick’s Happy Hour Podcast egyik friss epizódjában Stewart felidézte korábbi visszatérését, és azt is elmondta, mi motiválta akkor a döntését.

A beszélgetés során Harvick is felvetette, hogy akár újra együtt versenyezhetnének. A középpontban egy lehetséges 2027-es NASCAR Truck Series-visszatérés állt, és mindkét korábbi sztár nyitottnak mutatkozott egy egyszeri indulásra.

Konkrét versenyt azonban egyikük sem nevezett meg. A NASCAR részéről semmilyen hivatalos bejelentés nem történt, és jelenleg nincs megerősített terv. A beszélgetés mindenesetre komoly érdeklődést váltott ki, még ha a legfontosabb részletek egyelőre tisztázatlanok is.

Tony Stewart elmondta, hogy korábbi visszatérésénél Daytona kiválasztása tudatos döntés volt, amely összefüggött a Dodge és a Ram NASCAR-ba való visszatérésével. A verseny nem úgy alakult, ahogy ő szerette volna, így érthető, ha van benne egy kis hiányérzet.

„Őszintén szólva azért választottam Daytonát, mert ez volt a Dodge és a Ram visszatérése a NASCAR-ba. Ott lenni az első futamukon a lehető legnagyobb figyelmet adta nekik. Tudtam, hogy valamennyire kockázatos döntés elindulni azon a versenyen, de úgy éreztem, hogy ezzel a helyes dolgot teszem a cég érdekében.”

„Számomra a legjobb része az egésznek valójában az volt, hogy újra ott lehettem egy NASCAR-versenyen. Leah végre láthatott versenyezni, és mindezt a fiunkkal együtt élhettük át. Most még nem fog rá emlékezni, de egyszer majd látni fogja a videókat és a fotókat.”

Kevin Harvick ezután konkrétan rákérdezett arra, hogy Stewart tervez-e még egyszer versenyezni.

Stewart erre egyértelmű választ adott:

„Elég biztos vagyok benne, hogy újra meg fogom csinálni.”

Harvick erre rögtön felvetette, hogy akkor akár ugyanazon a futamon is indulhatnának:

„Akkor csináljuk ugyanazt. Menjünk ugyanarra a versenyre.”

Stewart nyitott volt az ötletre, de egy helyszínt rögtön kizárt:

„Hogy mindketten ugyanazon a versenyen induljunk? Benne vagyok. Csak Daytonába nem megyek.”

Harvick elfogadta ezt, és nyitva hagyta a lehetőséget:

„Rendben, akkor le kell ülnünk, és ki kell találnunk egy versenyt. Szerintem meg tudjuk csinálni. Jó móka lenne.”

A közös visszatérésük nagy esemény lenne. Talán még el is lopná a showt a vasárnapi Cup futamtól.