Motorsportol.hu
2026. június 22, hétfő
  • Login
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
Motorsport Online
No Result
View All Result
Home F1

A Red Bull felnyomta a McLarent és kihúzta ellenfele méregfogát?

Csonka Nikolett by Csonka Nikolett
2024.07.17. 09:55
Max Verstappen, Lando Norris, Red Bull, McLaren

Fotó: Clive Rose/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Red Bull felhívta nemrég az FIA figyelmét arra, hogy mivel ,,trükközhet” a McLaren.

Változnak az idők a száguldó cirkuszban. Az új szabályok bevezetése után a Red Bull és a Ferrari emelkedett ki a mezőnyből, majd a 2022-es szezon második felétől a Bikák egyeduralkodóvá és szinte legyőzhetetlenné váltak. 2023-ban csupán az volt a kérdés, hogy minden futamot megnyer-e az istálló, ám Szingapúrban Carlos Sainz meghiúsította az osztrák csapat álmát.

Ez is érdekelhet

Lewis Hamilton

Hamilton hónapokig sérülten versenyzett tavaly

2026.06.22. 19:25
Fernando Alonso

Verstappennel nyerne Le Mans-t Alonso

2026.06.22. 15:14

Az idei év elején is úgy tűnt, hogy a regnáló világbajnok ellen nincs ellenszer, ám a szezon első felének végén már a McLaren és a Mercedes is képes legyőzni a legerősebb ellenfelet.

A korábbi években a kisebb hibák is észrevétlenül maradtak. Egy-egy stratégiai malőr, egy-egy kisebb meghibásodás nem jelentett akkora gondot az osztrák istállónak. Egy dolog volt biztos: Max Verstappen nyeri majd a futamot. Ám 2024-ben változott a széljárás. A Red Bull már nem legyőzhetetlen, és a wokingi csapat is kitört a középmezőnyből.

Az Aston Martin-eset:

Az, hogy az alakulatok felhívják az ellenfelük egy-egy megoldására az FIA figyelmét, nem új keletű. Az elmúlt két évben a flexi szárnyak vizsgálata mellett a megengedettnél jobban elhasználódott kopólemezek szolgáltatták a témát a technikai fronton. A Szövetség így technikai direktívákkal pontosított a szabályokon.

2023-as szezon közepén az Aston Martinnak módosítania kellett az első szárnyán, mivel bizonyos sebesség felett jobban deformálódtak a légterelői. Fernando Alonso a Kanadai Nagydíjig a pódiumceremóniák állandó vendége volt, ám a változtatás után már visszaesett az istálló. Valószínűleg a trükköt csak jóval később vették volna észre az ellenfelek, ám a kanadai-brit csapat jó szereplése előbb  vetett véget a megoldás használatának.

A Red Bull visszavág:

A Bikák szeme egyértelműen a McLarenre szegeződik idén. A papaya színű alakulat fejlesztései beváltották a csapat hozzájuk fűzött reményeit, így a regnáló világbajnok istálló kihívójává léptek elő. A brit gárda egyik fegyvere abban rejlik, hogy tovább tudják életben tartani az abroncsaikat, sőt minél ,,öregebb” a szett, annál jobban muzsikál az MCL38-as versenygép.

Lando Norris, McLaren
A Red Bull szerint szombaton és vasárnap nem takarta le az extra lyukat a brit csapat – Fotó: McLaren

A Red Bull megfigyelte, hogy a McLaren konstrukciójának első és hátsó fékborításán egy lyuk látható, aminek nem mindig szabadna ott lennie. A lyuk egy olyan szezon kábelellátást biztosítja, ami a fék hűtődobjának hőmérsékletét méri. Ez az érték rendkívül fontos, mivel a felnik, és így a gumiabroncsok hőmérsékletét is a fékburkolat hűtőnyílásai által szabályozzák.

A szabályok szerint ezt a plusz szenzort csak a pénteki napon használhatják a csapatok, így a hétvége további részein a lyukat vagy el kell tüntetni, vagy be kell tömíteni. Az Auto Motor und Sport szerint az osztrák istálló arra gyanakszik, hogy a McLarennél a lyukak az egész versenyhétvégén szabadon vannak és így szabálytalan hűtőcsatornát hoznak létre.

A Red Bull így magyarázza, hogy miért volt olyan erős Imolában, Barcelonában és Miamiban a McLaren. Ezek a pályák korábban a Bikák felségterületei voltak, ám idén a papaya színű alakulat föléjük kerekedett.

Miután súgott az osztrák csapat az FIA-nak, a Szövetség közelebbről megvizsgálta a brit istálló versenygépeit. Az utolsó két versenyhétvégén már leragasztotta szombaton és vasárnap is az extra lyukakat a McLaren. Mivel ezeken az versenyeken a csapat gumielőnye nem volt olyan egyértelmű, a Red Bull úgy véli, kihúzta az ellenfele méregfogát.

Lando Norris a Brit Nagydíj utolsó szakaszában jobban elhasználata a lágykeverékű abroncsokat, így nem is tudta tartani a tempót Lewis Hamiltonnal. Holott korábban, pont fordítva működtek a McLarennél a dolgok. Az elhasználódott szetten is képesek voltak versenyképes tempót diktálni, és így meglepni az ellenfeleiket.

Kövess minket a Google-ben
Tags: Aston Martin F1 TeamF1FIAForma-1Lando NorrisMcLarenMcLaren RacingRed BullRed Bull Racing
Csonka Nikolett

Csonka Nikolett

Harcban lehet idén Lewis Hamilton a bajnoki címért?
115 Szavazat · 115 szavazat
Szavazás

Ajánló

Az első, 1936-os Magyar Nagydíj helyszíne, a Népliget, 2026-ban

VIDEÓ: Ma 90 éve volt az első Magyar Nagydíj, ahol még igazán lehetnének ma is versenyek

2026.06.21. 05:39
Hungaroring 40 kiállítás megnyitó: Faluvégi Péter, Baumgartner Zsolt, Ariane Frank-Meulenbelt, Bojtor Maté, Gyulay Zsolt

Olyan Forma-1-es kiállítás nyílt Budapesten, amit mindenkinek látnia kell

2026.06.16. 08:40
Ella Häkkinen

„Mindenki teljesen egyenlő” – Exkluzív interjú az F4 CEZ-ben versenyző Ella Häkkinennel

2026.06.10. 15:51

TOP 5

  • Fernando Alonso

    Alonso kegyetlenül beszólt az Aston Martinra

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Egy lépéssel közelebb a Red Bull-szerződése esetleges felbontásához Verstappen

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Olyan Forma-1-es kiállítás nyílt Budapesten, amit mindenkinek látnia kell

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Ajánlatot kaphatott a Mercedestől Verstappen

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • A Mercedes elárulta, miért esett ki Antonelli

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
Motorsportol

F1, F2, F3, MotoGP, Kamion Eb és egyéb motorsport hírek.

Mindenki motorsportol!

ADATBANK

Közösségi média moderálási alapelvek

Kapcsolat

Impresszum

RSS

ÁSZF

Adatkezelési tájékoztató

Szerzői jogok

Feliratkozás

  • „Paddock club” közösség
  • „Heti hírek” lista

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria

© 2024 Motorsportol.hu

A szükséges sütik alkalmazása elengedhetetlen a honlapunk működéséhez. A weboldal böngészésével elfogadod a sütik használatát.

Privacy Policy