Motorsportol.hu
2026. június 23, kedd
  • Login
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
Motorsport Online
No Result
View All Result
Home F1

Verstappen tisztázott pár dolgot: Háromszoros bajnok vagyok, tudom mit csinálok

Verstappen: Néhányan idegesítőek és azért vannak itt, hogy kavarjanak

Csonka Nikolett by Csonka Nikolett
2024.11.01. 11:44
Max Verstappen, Red Bull

Fotó: Lars Baron/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen elmondta, tisztában van azzal, mit csinál, így nem hallgat a nemrég kapott kritikákra.

A Red Bull versenyzője számos kérdéssel találta szemben magát a Mexikói Nagydíj után. A verseny elején Lando Norris próbálta megelőzni és előrébb is volt a kanyarcsúcspontnál, de a holland nem hagyott neki elég helyet, így lesodródtak a pályáról. A brit nem adat vissza a pozíciót, amit Verstappen nehezményezett. Mikor megpróbálta vissza venni az elveszett helyezést újra kisodródtak és ezúttal is a háromszoros világbajnok volt a ludas.

Ez is érdekelhet

Lewis Hamilton

Hamilton hónapokig sérülten versenyzett tavaly

2026.06.22. 19:25
Fernando Alonso

Verstappennel nyerne Le Mans-t Alonso

2026.06.22. 15:14

Verstappen kétszer 10 másodperces időbüntetést kapott, így a dobogóért folytatott küzdelemből kiszállt. Ám a verseny után még két büntetőponttal lett gazdagabb és többen kritizálták a megmozdulásait.

Damon Hill szerint a 27 éves versenyző ,,saját magát hagyta cserben” a versenyen. Brazíliában a Red Bull pilótája reagált a korábbi világbajnok szavaira:

,,Nem hallgatok ezekre a személyekre, csak teszem a dolgomat. Háromszoros világbajnok vagyok, azt hiszem, tudom mit csinálok. Meg van a véleményem, de nem vagyok köteles azt megosztani.”

A holland úgy véli, a Mexikóban látott eset ,,egyszer nyerünk, egyszer veszítünk” szituáció volt és csak próbálta megőrizni a jó pozícióját.

,,Véleményem szerint ez úgy van, hogy egyszer valamit nyersz, máskor meg veszítesz. A versenyzésben ez általában így van. Szeretek nyerni, de nem szeretek veszíteni. Ezzel sokkan vannak még így. Én csak próbálom maximalizálni az eredményt. Ahogy mondtam: egyszer nyersz, máskor meg veszítesz.”

Verstappen elmondta, nincs problémájában a paddockban lévőkkel és az objektivitással, de azokat nem szereti, akik csak fel akarják kavarni az álló vizet.

,,Olyan emberekre hallgatok, akik objektívak és közel állnak hozzám és nem csak azért vannak ott, hogy megkavarják a dolgokat. Néhányan csak nagyon idegesítőek. Tudom, hogy kik ezek az emberek, de amúgy sem foglalkozom velük. Úgy jutottam el idáig, hogy a megfelelő emberek támogattak és én hoztam meg a döntéseket. Ők jó szívűek és jó emberek. A legfontosabb dolog az, hogy tudom, kik ők. Néhányan egy kicsit elfogultak, de megértem, ez rendben is van. Ám a nap végén ez nem az én problémám. Én folytatom az életemet és tovább megyek.”

Továbbá a holland hozzátette: a Forma-1 túlszabályzott, de ha nem lennének regulák azzal sem lennének előrébb.

,,Szerintem ez nem olyan egyértelmű, még a tekintetben sem, hogy hány másodperc időbüntetést kapsz. Ahogy korábban mondtam, néha neked dolgoznak, néha ellened. Szerintem ez a helyzet sosem lesz tökéletes. Ha eltöröljük a mostani szabályokat és csatába keveredünk, akkor majd új szabályokat akarnánk, hogy tisztázzuk mit lehet és mit nem. Ha meg túl sok szabályod van, akkor meg kevesebbet akarsz. Ez folyamatosan billeg egy oldalról a másikra.”

Kövess minket a Google-ben
Source: Motorsport.com
Tags: F1Forma-1Max VerstappenRed BullRed Bull Racing
Csonka Nikolett

Csonka Nikolett

Harcban lehet idén Lewis Hamilton a bajnoki címért?
115 Szavazat · 115 szavazat
Szavazás

Ajánló

Az első, 1936-os Magyar Nagydíj helyszíne, a Népliget, 2026-ban

VIDEÓ: Ma 90 éve volt az első Magyar Nagydíj, ahol még igazán lehetnének ma is versenyek

2026.06.21. 05:39
Hungaroring 40 kiállítás megnyitó: Faluvégi Péter, Baumgartner Zsolt, Ariane Frank-Meulenbelt, Bojtor Maté, Gyulay Zsolt

Olyan Forma-1-es kiállítás nyílt Budapesten, amit mindenkinek látnia kell

2026.06.16. 08:40
Ella Häkkinen

„Mindenki teljesen egyenlő” – Exkluzív interjú az F4 CEZ-ben versenyző Ella Häkkinennel

2026.06.10. 15:51

TOP 5

  • Fernando Alonso

    Alonso kegyetlenül beszólt az Aston Martinra

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Egy lépéssel közelebb a Red Bull-szerződése esetleges felbontásához Verstappen

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Olyan Forma-1-es kiállítás nyílt Budapesten, amit mindenkinek látnia kell

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Ajánlatot kaphatott a Mercedestől Verstappen

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • A Mercedes elárulta, miért esett ki Antonelli

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
Motorsportol

F1, F2, F3, MotoGP, Kamion Eb és egyéb motorsport hírek.

Mindenki motorsportol!

ADATBANK

Közösségi média moderálási alapelvek

Kapcsolat

Impresszum

RSS

ÁSZF

Adatkezelési tájékoztató

Szerzői jogok

Feliratkozás

  • „Paddock club” közösség
  • „Heti hírek” lista

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria

© 2024 Motorsportol.hu

A szükséges sütik alkalmazása elengedhetetlen a honlapunk működéséhez. A weboldal böngészésével elfogadod a sütik használatát.

Privacy Policy