Mark Hughes újságíró szerint Adrian Newey az egyetlen 2026-os F1-es tervező, aki a Michael Schumacher-korszakbeli Ferrarinál először alkalmazott futómű-koncepció mellett döntött.
Newey radikális autótervezési döntései felkeltették a figyelmet, amikor az Aston Martin AMR26 debütált a januári barcelonai shakedown végén.
Ausztráliában Newey azt mondta, hogy a kasznijuk a mezőny öt legjobbja közé tartozik. Ha ez így is van, a Honda jelentős teljesítménybeli hátránya megakadályozta, hogy az Aston Martin akár csak távolról is versenyképes legyen – eddig legalábbis.
Hughes az F1 hivatalos honlapján írt cikkében elmagyarázta, hogy Newey a felső és alsó „wishbone” elemeket egy darabból tervezte, ahelyett, hogy külön alkatrészeket készített volna a bal és a jobb oldalra. Az Aston Martin az egyetlen csapat, amely ezt az irányt választotta.
A Ferrari 25 évvel ezelőtt debütált ezzel a koncepcióval Michael Schumacher Ferrari F2001-esén, amely 10 futamot és egy világbajnokságot nyert. A Renault ezt követően a 2002-es versenyautóján alkalmazta.
A Mercedes csapatfőnöke csak egyetlen csapatnak engedné az ADUO-segítséget
Newey abban az időszakban a McLarennél dolgozott, de ez az első alkalom, hogy a Ferrari-stílusú felfüggesztést választotta.
A cél az ellenállás csökkentése volt, a merevség megőrzése mellett, ami fontos a tapadás és a gumik kopása szempontjából. A kialakítás azonban korlátozza az egyéni beállítások lehetőségét is, összehasonlítva a „hagyományosabb” megoldással. Ha pedig a felfüggesztés megsérül, a javítás valószínűleg több időt vesz igénybe.
AZ F1 hosszú szünetet tartott áprilisban és a szabályokon is módosítottak, azonban a Honda így is arra figyelmeztetett, hogy az Aston Martin nem számíthat jobb teljesítményre Miamiban, még akkor sem, ha a motor megbízhatóbb lesz






