Motorsportol.hu
2026. június 23, kedd
  • Login
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
Motorsport Online
No Result
View All Result
Home Moto

„Bármi megtörténhet” – Gardner optimista, Manzi türelmes a fejlődésben

Börcsök Réka by Börcsök Réka
2026.05.01. 12:38
Stefano Manzi

Fotó: Yamaha GRT Racing Team

Megkezdődtek a küzdelmek a Balaton Parkban, ahova idén a Superbike-világbajnokság mezőnye immár másodszor látogat. Szerkesztőségünk a Yamaha szatellitversenyzőit faggatta tavalyi emlékeikről és idei esélyeikről.

Remy Gardnernek nem jött ki a lépés a tavalyi futamon, hiszen ő is részese volt az első versenyen történt tömeges bukásnak, amiben meg is sérült, így fel kellett adnia a hétvége további részét. Ennek ellenére a pályáról pozitívan gondolkodik.

Ez is érdekelhet

Fabio Quartararo

Quartararo pozitívumok nélkül érkezik Brnóba

2026.06.19. 09:20
Nicoló Bulega - Iker Lecuona

Bassani dobogós helyről bukott, miközben Bulega zsinórban 25. alkalommal sem talált legyőzőre

2026.06.14. 14:37

Gardner: „Azt hittem, egy kicsit kicsi lesz, olyasmi, mint egy gokartpálya, de valójában egész szórakoztató”

„A pálya jó. Valójában élvezem. Azt hittem, egy kicsit kicsi lesz, olyasmi, mint egy gokartpálya, de valójában egész szórakoztató” – mondta Gardner, majd felidézte a tavalyi versenyen történteket: „Tavaly még egy kört sem sikerült befejeznem a versenyen. Sajnos Ryan Vickers kiütött, aki még három-négy embert magával vitt mögöttem, aztán eltalált engem is. Szóval eltört néhány bordám és a szegycsontom, és az éjszakát kórházban töltöttem. Remélhetőleg ez nem történik meg újra.”

A 2025-öshöz képest a körülmények most jóval barátságosabbak, hiszen nem 30-35 fokban köröznek a versenyzők a pályán. Ez segítheti a Yamahát is. „Őszintén szólva remélhetőleg segíteni fog nekünk… a hűvösebb idő általában segít a tapadáson, szóval remélhetőleg a javunkra válik.” A pályát erősnek érzi a Yamaha számára is: „Szerintem igen, ez egy erős pálya lehet számunkra. Sok a kemény fékezés, a motor pedig jó a féktávokon.” Ugyanakkor hangsúlyozta a realitás fontosságát, de optimista maradt: „Azt hiszem itt versenyképesebbek lehetünk. Ha benne lennénk az első hatban vagy hétben, az jó eredmény lenne.” Szerinte ez elérhető cél: „Minden hétvégén hinned kell abban, hogy elérhető, különben nincs értelme megjelenni. A dobogó… sosem lehet tudni, bármi megtörténhet a versenyen, szóval mindig optimistának kell maradni.”

Stefano Manzi még lábadozik sérüléséből

Csapattársa, Stefano Manzi tavaly sikeres hétvégét teljesített Magyarországon, ám akkor még a Supersport-kategória éllovasaként nyerte meg mindkét futamot. Az olasz évkezdete nem volt egyszerű, de reméli, hogy elindult valami. Azonban elvárásokat nem támaszt az eredményekkel kapcsolatban. „Nehéz bármit is mondani, mert általában nem támasztok elvárásokat a hétvégével kapcsolatban. Csak megpróbálom a lehető legjobb munkát végezni a csapattal és megtalálni a megfelelő beállításokat.” – mondta, majd felidézte, hogy tavaly dupla győzelmet aratott ezen a pályán, ami miatt jó érzésekkel tért vissza. Az idei szezon azonban nem indult könnyen számára: „Egy nem túl könnyű időszakból érkezem, mert Ausztráliában volt egy csúnya sérülésem… még mindig lábadozom a bokaproblémámból.” Ennek ellenére bizakodó, különösen az asseni hétvége után.

Az alkalmazkodásáról szólva Stefano Manzi elismerte, hogy a Superbike kategóriára való átállás nem egyszerű feladat: „Ó, nem könnyű, mert az sem egyszerű, ha egy olyan pályára jössz, ahol egy éve nem voltál, és most egy másik kategóriával térsz vissza. Az első edzés nem a legegyszerűbb. De mondhatom, hogy egész jó, mert tavaly is, amikor először kerültem kapcsolatba a Superbike-kal az első teszten, jó volt az érzés, szóval az alkalmazkodáson még dolgozom, de jól haladok.”

Sam Lowes: „Nem aggódom” – jöhet az újabb magyarországi dobogó?

A fejlődés kapcsán már árnyaltabban fogalmazott: „Igen, érzem a fejlődést, és látom a csapattal közösen is. De ha a mostani eredményeimet nézed, ott nem látod a fejlődést, mert még nem vagyok az élen. De ez is része ennek a kategóriának, hogy mindenki nagyon közel van egymáshoz, szóval néha teszel egy lépést előre, de az nem látszik az eredményen, aztán egyik hétvégéről a másikra jöhet egy nagy ugrás az eredményekben. Szóval remélem, ez a lehető leghamarabb bekövetkezik.”

A közérzetét illetően összességében pozitív maradt, ugyanakkor nem hallgatta el a nehézségeket sem: „Igen, nem érzem rosszul magam a motoron, de úgy érzem, dolgoznunk kell a javuláson. Az sem volt könnyű, hogy idén télen sokat esett az eső a teszteken, így nem tudtunk sok kilométert megtenni, de pozitív vagyok azzal kapcsolatban, amit csinálunk.”

Magyarországból még semmit nem fedezett fel Manzi, de a gulyást kipróbálná

Magyarországról és Budapestről beszélve kiderült, hogy eddig alig volt lehetősége körülnézni: „Még sajnos nem. Általában a lehető legkésőbb érkezünk, és hétfő reggel már megyünk is vissza edzeni. Szóval nincs időm várost nézni. De van néhány kollégám, versenyzőtársam, akik Budapesten maradtak, és azt mondták, hogy szép hely.”

A magyar konyha is felfedezésre vár még számára: „Jelenleg még nem próbáltam magyar ételt. Mert általában itt eszünk a vendéglátásban, ahol átlagos ételek vannak. De lehet, hogy ezen a vasárnap este – mivel csak hétfőn repülök – elmegyek egy tipikus étterembe és kipróbálok valamit.”

A gulyás említésére felcsillant az érdeklődése: „Oké, gulyás. Az jó. Tudsz valami jó helyet?” A beszélgetést végül egy könnyed poénnal zárta, miután fény derült tá, hogy otthon készülnek a legjobb gulyások: „Akkor el kell mennem hozzátok gulyást enni!”

A két versenyző az első szabadedzést a 16. és 17. helyen zárta, így bőven van még fejlesztenivalójuk, ha elvárásaikat eredményre szeretnék váltani.

,,Ez egy király pálya a versenyzéshez” – Locatelli a pályát méltatta a hétvége előtt

Kövess minket a Google-ben
Tags: Balaton Park CircuitGRT Racing YamahaRemy GardnerStefano ManziSuperbike-világbajnokságYamaha
Börcsök Réka

Börcsök Réka

Harcban lehet idén Lewis Hamilton a bajnoki címért?
119 Szavazat · 119 szavazat
Szavazás

Ajánló

Az első, 1936-os Magyar Nagydíj helyszíne, a Népliget, 2026-ban

VIDEÓ: Ma 90 éve volt az első Magyar Nagydíj, ahol még igazán lehetnének ma is versenyek

2026.06.21. 05:39
Hungaroring 40 kiállítás megnyitó: Faluvégi Péter, Baumgartner Zsolt, Ariane Frank-Meulenbelt, Bojtor Maté, Gyulay Zsolt

Olyan Forma-1-es kiállítás nyílt Budapesten, amit mindenkinek látnia kell

2026.06.16. 08:40
Ella Häkkinen

„Mindenki teljesen egyenlő” – Exkluzív interjú az F4 CEZ-ben versenyző Ella Häkkinennel

2026.06.10. 15:51

TOP 5

  • Max Verstappen

    Egy lépéssel közelebb a Red Bull-szerződése esetleges felbontásához Verstappen

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • F1 menetrend: Itt az Osztrák Nagydíj teljes programja!

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Ajánlatot kaphatott a Mercedestől Verstappen

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Lecseréli Strollt Ausztriában az Aston Martin

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Ausztriában érkezik a Ferrari első, komoly motorfejlesztése

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
Motorsportol

F1, F2, F3, MotoGP, Kamion Eb és egyéb motorsport hírek.

Mindenki motorsportol!

ADATBANK

Közösségi média moderálási alapelvek

Kapcsolat

Impresszum

RSS

ÁSZF

Adatkezelési tájékoztató

Szerzői jogok

Feliratkozás

  • „Paddock club” közösség
  • „Heti hírek” lista

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria

© 2024 Motorsportol.hu

A szükséges sütik alkalmazása elengedhetetlen a honlapunk működéséhez. A weboldal böngészésével elfogadod a sütik használatát.

Privacy Policy