Andrea Locatelli többek közt elmondta, hogy miként érez a Balaton Parkkal kapcsolatban.
Idén május első hétvégéjén állomásozik hazánkban a Superbike-világbajnokság, amely másodjára teszi tiszteletét a Balaton Parkban. Eme jeles alkalomkor a Motorsportol.hu szerkesztőségének volt lehetősége interjúkat készíteni, többek között a Yamaha olasz pilótájával, Andrea Locatellivel.
Az egyszeres futamgyőztessel, aki meglepően gyengén kezdte a szezont, magáról a pályáról, a céljairól, emellett a Yamaha mostani helyzetéről kérdeztük.
Hogyan érzed magad újra itt a Balaton Parkban?
,,Hallottam pletykákat, hogy nem jövünk ide, szóval egy kicsit meglepődtem, hogy itt vagyunk egy új pályán, ahol tavaly összességében jók voltunk. Maga az építkezés egész jól ment, a szervezés is. Ami változott, az csak az időpont. Most áprilisban vagyunk, tavaly meg ugye júliusban voltunk itt. Ezért látszik, hogy mennyivel kevesebb ember mozog itt a környéken, de mindent nézve egész jól érzem magam ezen a pályán. Ez egy király pálya a versenyzéshez. Szóval ja, boldog vagyok ismét elkezdhetünk egy hétvégét itt.”
A Balaton Park Circuit fekszik neked?
,,Tavaly főként az időmérőn mentünk jól, ami meglepett, hogy a harmadik helyről rajtoltam. A motorral az érzés kifejezetten jó volt, remélem ez idén is megtörténik. Természetesen ez nem olyan egyszerű. Mivel egész sok, mondjuk úgy, ellenfél akad most, aki erősebb nálunk, de nekünk a legjobbat kell mutani, és pozitívnak maradni.”
Neked melyik a kedvenc részed a pályán?
,,Hát… Az én motorozási stílusomnak a sikánok fekszenek, amik ezen a pályán trükkösek, ahogyan például Imolában. Talán leginkább, amit mondanék az az ötös kanyar, ahol teligázzal mehetünk egészen a sikánig, aminek nem tudom a számát. (Megmutatja a telefonján, hogy a nyolcas kanyarra gondol). Szóval úgy az egész első szektort mondanám a favoritnak, de ez egy egész jó pálya.”
Ezek után mi az, amit kitűznél célnak a hétvégére?
,,A sok probléma után, ami az első két hétvégén volt, azt mondanám, hogy a legjobb ötbe kerülésért harcolni, de miért ne álmodhatnák a dobogóról?”
Említetted a problémákat, szerinted mi az oka ezeknek?
,,Még mindig próbáljuk kitalálni az okozóját, ezért összeszorítjuk az ujjainkat, hogy megtaláljuk, mert nem vagyunk biztosak abban, hogy sikerült. Egyelőre várjuk meg, mi lesz ezen a hétvégén. Aztán, ha megértettük, mit oldottunk meg a legutóbbi hétvégén Assenben, azután remélem folytatni tudjuk a megfelelő úton.”
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Szóval muszáj volt néhány változtatást eszközölni a motoron?
,,Ja. A lényeg, amit nehéz megmondani, változtattunk a gumiknál és a felfüggesztésnél, miközben próbálkoztunk a mindenes fejlesztéssel.”
Mivel most tavasszal lesz a futam és nem nyár közepén, ezért nem lesz forróság. A hidegebb időjárás kedvezhet a Yamahának?
,,A pálya állapota sokat változhat. Ebből, ami jobb érzés lesz, az mindenkinek jobb. Más szempontból pedig vicces lehet, mivel nem használhatjuk a lágy gumikat, ezért kötelezve leszünk a keményekre, ami miatt lassabbak leszünk.”
Oliveirának van egy emléke, amit szívesen kitörölne a Balaton Parkról






