A Trackhouse Racing egyetlen pillanat alatt veszítette el mindkét ászát, a San Diegói verseny két legfőbb esélyesét, miután a 32. körben egy hatalmas tömegbaleset rázta meg a mezőnyt.
A dráma egy újraindítást követően bontakozott ki, amikor az addig vezető Connor Zilischt Austin Hill kíméletlenül a falnak lökte az 1-es kanyarban. Hill a leintés után sportszerűen elismerte a hibáját, és elárulta, hogy teljesen blokkoltak a fékjei a kritikus pillanatban. A harmadik helyen haladó Shane van Gisbergennek esélye sem volt a menekülésre. Tehetetlenül rohant bele az előtte keresztbe forduló autókba. A láncreakció végül olyan súlyos volt, hogy összesen kilenc versenyző autója bánta a rajt utáni kakaskodást.
Zilisch érthető módon rendkívül csalódottan értékelte az eseményeket. A futam első szakaszában visszaesett és úgy tűnt, nem kap új erőre. Azonban nemhogy új erőre kapott, de Cup Serieses karrierje során először vezette a mezőnyt. Összesen nyolc kört vezetett.
„Egyszerűen sajnálatos, hogy így ért véget a nap mindkét autó számára Shane-nel és velem. Nagyon gyors autónk volt ma. Kikerültünk az élre, és ez nagyon jó érzés volt, de néha így alakulnak a dolgok.
„Nagyon élveztem, hogy vezethettem karrierem első Cup Series köreit. Nagyon büszke vagyok erre az egész #88-as csapatra, de utálom, hogy ilyen korán véget ért a napunk. Amikor esélyed van megnyerni egy versenyt, és tökéletes pozícióban vagy hozzá, de ilyen helyzetbe kényszerítenek, az rendkívül nehéz. Nagy hétvége volt ez mindannyiunknak a Trackhouse Racingnél és a Red Bullnál, és utálom, hogy mindkét autót így kivették a játékból. De lehorgasztjuk a fejünket, magunk mögött hagyjuk ezt a hétvégét, és továbblépünk a következőre.”
An additional look at the incident on Lap 32. pic.twitter.com/NHm00Ekdx0
— NASCAR (@NASCAR) June 21, 2026
A pole pozícióból induló, és a legutóbbi nyolc épített pályás futamból hetedik road-győzelmére hajtó Shane van Gisbergen és szomorúan kommentálta a futamot:
„Igazi szégyen. A Red Bull Chevy hihetetlenül gyors volt, amint a pálya elkezdett felgumizódni, szóval ez igazi szégyen…”
SVG-nek azonban nem sokáig kell búslakodnia, hiszen a következő versenyt a Sonoma Racewayen fogják rendezni. A tavalyi verseny domináns teljesítménnyel, 110 körből 97-et vezetve nyerte meg. Ahogyan San Diegoban, úgy majd itt is őt találjuk a legesélyesebbek között.






