Egy szezon után távozhat Sergio Pérez a Cadillactől, mivel több kérője is van.
Sergio Pérez az idei szezonban tért vissza a Forma-1-be egy év szünet után. A borzalmasan lezárult Red Bull-karrier után gyakorlatilag elküldték, és mivel nem maradt szabad ülés, ezért pihenőre kényszerült. Ez nem tartott sokáig, mert a frissen megalakult Cadillac számított rá, és a hozzá hasonlóan a 2025-ös szezont kiülő Valtteri Bottasszal közösen újra bekerült a körforgásba.
Ahogyan ez az esetek többségében lenni szokott, úgy a most is a Cadillac új csapathoz hívően egyelőre a mezőny végén kullog. Az ifjoncok pont nélkül állnak a bajnokságban, ami egy ideig nem fog változni. Ez nem tetszik senkinek sem a csapatnál, ami miatt már hamar átalakulhat a csapat.
A RacingNews365 forrásai szerint az utóbbi időben több csapat érdeklődése is fokozódott Pérez iránt, aki nemrég közölte visszatérését. Különböző paddocki források szerint az érdeklődő csapatok között szerepel a Williams, az Alpine és az Aston Martin. Mind a három istálló érdeklődése érthető, mert amíg a Williamsnél a pilóták elégedetlenek, addig az Astonnál Alonso visszavonulhat, az Alpine-nál pedig mindig várható valamiféle átrendeződés.
A Williamsnél vélhetően a sok bevételt adó szponzorok miatt nézhetnek a veterán versenyzőre, ahogyan Alpine-nál is. A franciáknak az egyik legfontosabb partnere a Mercado Libre nevű e-kereskedelmi vállalat, amely Pérezt is szponzorálja, és ez a lépés a Gucci számára is különösen vonzó lehet. A luxusmárka számára a latin-amerikai piac stratégiai jelentőségű, Mexikó pedig az egyik legfontosabb növekedési piacát jelenti.
A szaklap megemlíti, hogy az egyik legreálisabb következő munkaadója a hatszoros futamgyőztesmek az a Cadillac riválisa, az Aston Martin lehet, ahol Alonsótól függ minden. A brit márka a Belga Nagydíjra tervezett, nagy várakozással övezett fejlesztési csomag debütálása után kaphatja meg a választ világbajnok pilótájuktól. Amennyiben Pérez tényleg az Aston Martinnál kötne ki, az egy kvázi visszatérés lenne a számára, mivel amikor még Force Indiaként és Racing Pontként működött a gárda, akkoriban ott versenyzett évekig.
A Cadillacnél jelenlegi versenyzőjük utódját nem kell keresni. Colton Herta Formula 2-ben arra vár, hogy végre F1-es pilóta legyen, és amennyiben összegyűjti a szükséges szuperlicenc-pontokat, akkor ez megtörténhet.
A középmezőnybe ugrana az első komolyabb fejlesztési csomagjával a Cadillac






