Megalakult a jövő évi gyári Ducati párosa, Marc Márquezzel és Pedro Acostával.
Bejelentések cunamiját a Ducati indította, akik tegnap közölték, hogy szerződést hosszabbítottak Marc Márquezzel 2027-re és 2028-ra, majd ma délelőtt eldőlt, hogy kétszeres világbajnokuk, Francesco Bagnaia nem velük folytatja a jövőben. Kora délután pedig az is kiderült, hogy a mezőny szupersztárját, Pedro Acostát ültetik a csapat másik motorjára.
Bagnaia saját maga egy érzelmes videóban jelentette be, hogy nem marad annál a márkánál, akiknek köszönhetően felléphetett a MotoGP-be 2019-ben. Mint VR46 akadémista megkaphatta a külön figyelmet, nem alaptalanul. A Pramacnál korán megcsillogtatta tehetségét, de az áttörés a 2021-es szezonban jött el, amikor gyári köntösben az utolsó hat futamból ötöt behúzott. 2022-ben egy gyenge kezdés után egy hatalmas felzárkózást mutatva, 91 pontot ledolgozva győzte le Fabio Quartararót és lett világbajnok a GP-ben először. 2023-ban meg tudta ismételni sikerét, 2024-ben azonban kikapott Jorge Martín ellen. Tavaly Marc Márquez érkezésének is köszönhetően alaposan visszaesett, amiből azóta sem tudott kikecmeregni.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Jövőre a már bejelentett Marco Bezzecchi oldalán fog versenyezni az Apriliánál, aminek bejelentésére nem kell sokat várni.
Ahogyan Acosta érkezésére sem. A spanyol tehetség harmadik évét tapossa a MotoGP-ben, ahol mindenki egy jövendőbeli világbajnoknak tartja. 2021 óta tartozik a világbajnoki paddockhoz, 2021-ben Moto3-at, 2023-ban Moto2-t nyert, mindegyiket a KTM-mel. Gyorsaságát többször bizonyította, csak a nem túl erős KTM-et nem tudta felülmúlni. Ezért továbbáll, jövőre a címvédő csapatársa lesz, ezzel hatalmas fába vágva fejszéjét. Szerződése két évre szól, ahogyan Márqueznek.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon






