További két évig marad a Ducatinál és a MotoGP-ben a kilencszeres világbajnok.
Marc Marquez 2027-ben és 28-ban is a Ducati Lenovo Team versenyzője marad. A Ducati Corse jelentette be, hogy sikerült megállapodniuk a címvédővel, ezzel is meghosszabbítva a partnerségüket, amit 2025 óta tartanak fenn.
Tavaly 14 futamot és 11 sprintet nyert meg és ezzel a teljesítménnyel nyerte meg MotoGP-s karrierje hetedik címét, míg pirosban öltözve ez volt az első diadala. Nem elég, hogy bajnok lett, de mindenidők legtöbb pontjával nyerte meg a világbajnokságot. Ezzel pedig az egyik legnagyobb visszatérését produkálta.
2026-ban megváltozott a helyzet. Már nem dominálja a szezont és sérüléshullámok is hátráltatják őt. Az utóbbi két versenyhétvégén viszont sikerült csökkentenie a lemaradását a bajnokságot vezető apriliás Marco Bezzecchivel szemben azzal, hogy BalatonPark-ban és Brnoban is nyerni tudott. Magyarországi győzelme egyben a Ducati 100. győzelme is volt, ha minden kategóriát vesszük figyelembe.
„Igazán örülök ennek az új megállapodásnak a Ducati Lenovo Team-mel, és annak, hogy továbbra is ennek a családnak a része lehetek.” – nyilatkozta Marc Marquez. „Amikor úgy döntöttem, hogy csatlakozom a Ducatihoz, meg voltam győződve arról, hogy ez a legversenyképesebb projekt. Hittek bennem és bizalmon és kemény munkán alapuló kapcsolatot építettünk ki. Ezzel a megújítással ismét megerősítették ezt az elkötelezettséget, tiszteletben tartva az időeredményeimet, és megadva nekem azt a lelki nyugalmat, amire szükségem volt a helyes döntés meghozatalához. Az első közös évünkben harcoltunk a címért, és megnyertük: egy felbecsülhetetlen értékű eredmény, amely megerősíti, hogy a választott út a helyes volt. Továbbra is versenyzek, mert szeretem ezt a sportot, és még ambiciózusabb célokat akarok elérni. Meggyőződésem, hogy ez a megfelelő hely erre. Amíg itt vagyok, mindent beleadok, hogy a jövőt vörösre fessem.”
A Ducati Motor Holding vezérigazgatója, Claudio Domenicalli megkönnyebbülését mutatta ki a szerződéshosszabbítás után.
„A Marckal kötött 2027-es és 2028-as szezonra szóló szerződéshosszabbítás a legtermészetesebb választás, miután hihetetlen eredményeket értünk el együtt az első piros színben. Egy győztes csapatba olyan mentalitást vitt, amely ha lehetséges, még elszántabb, és rendkívüli versenyszellemet. Marc, amellett, hogy rendkívüli tehetség, tökéletesen testesíti meg a Ducati mentalitását, amely nagy elkötelezettségből és áldozathozatalból, de a csapaton belüli harmóniából és a játékos és nyugodt légkörben is nagyszerű szakemberekké válás képességéből áll. A közös folytatás azt jelenti, hogy folytonosságot biztosítunk egy sikeres projektnek. Ezért azzal a céllal vágunk neki a következő szezonoknak, hogy a Ducatit a MotoGP csúcsán tartsuk.”
A Ducati Corse vezérigazgatója, Luigi Dall’Igna a bizalmat fejezte ki fő szempontnak a csapat és Marquez között.
„A bizalom, a Ducati és Marc közötti kapcsolat itt kezdődik. Ő először minket keresett, akkor minket választott, és ma örömmel mondhatjuk, hogy egy közös jövőt tervezünk – inkább vöröset, mint rózsát. Marc mindig is a szenvedélyét, a motivációját és az igazi versenyszellemét helyezte mindenek fölé a Ducati Lenovo csapattal szerzett tapasztalatait irányító döntéseiben. Bizalmat helyezett az egész csapatba: ez büszkeséggel töltött el minket, és arra motivált, hogy mindig mindent beleadva támogassuk őt. Mérnökként lenyűgözött a Marckal való közös munka. Csúcsteljesítményre vitte a Desmosedici GP-t, minden egyes alkatrészt továbbfejlesztve. Az ambíciók változatlanok, és örülök, hogy sportszerűen és személyesen is egy új fejezetet élhetek át Marckal együtt a Ducati történetében.”
Márquez bejelentkezett a vb-címért, Bagnaia a hajrában a dobogóját mentette Brnóban


