A Mercedes F1-es csapatfőnöke, Toto Wolff elmondta, hogy szerinte, mi teszi Peter „Bono” Bonningtont igazi „szupersztárrá”, aki Lewis Hamilton után Andrea Kimi Antonellit a siker útján terelgeti.
A Mercedesnél mérnökként dolgozó Bonningtonnak, Lewis Hamilton távozása után egy újabb potenciális jövőbeli bajnokot bíztak a gondjaira.
Miután újonc szezonjában Antonelli kvázi betanult, 2026-ot lendületesen kezdte és jelenleg vezeti is a pontversenyt.
Wolff kiemelte Bono komplex szerepét.
„Bono egy szupersztár” – idézi a GPBlog.
„A legnagyobbakkal dolgozott együtt. Szerencséje volt, hogy dolgozhatott Schumacherrel, majd Lewisszal, most pedig Kimivel. Ő a mérnök ideális kombinációja: akkor tud tudományos és adatcentrikus lenni, amikor arra szükség van, de rendkívül együttérző is, amikor a versenyzőnek támogatásra van szüksége.”
Wolff úgy véli, hogy az a képessége, hogy tiszteletet parancsoljon, egyértelmű határokat szabjon és szoros kapcsolatot építsen ki a pilótákkal, teszi őt a Forma-1 legjobb versenymérnökévé.
„Türelmes, ami szintén elengedhetetlen tulajdonság, amikor a versenyzők bonyolult gondolkodásmódjával kell megbirkózni. De határozott is. Határozott volt Lewisszal és határozott volt Kimivel is, és a versenyzőknek is látniuk kell, hogy van egy bizonyos határ, amelyet nem léphetnek át a versenymérnökükkel szemben. Számomra ő a legjobb a szakmában.”






