Kiss Norbi 13. győzelmét aratta, Steffi Halm idei első sikerét ünnepelte Mostban

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 09. 01.
Clemens Hecker, Steffi Halm, Kiss Norbi
Fotó: FIA ETRC

Vasárnap folytatódott az FIA Kamion Európa-bajnokság az Autodrom Most pályáján, ahol a magyar versenyző, Kiss Norbert megszerezte 13. győzelmét a szezonban, míg a nap zárófutamán a német Steffi Halm aratta első 2025-ös sikerét.

A hétvége harmadik futamát egy rajtbaleset miatt újra kellett indítani, de Kiss mindkét startnál tökéletesen kapta el a rajtot, és Jochen Hahn előtt fordult az első kanyarban. Onnantól kezdve magabiztosan uralta a mezőnyt, és újabb tankönyvbe illő versenyzéssel húzta be a győzelmet. Hahn és Sascha Lenz is stabil tempót diktált, így a dobogó második és harmadik fokára állhattak fel.

A zárófutamon a fordított rajtrács pole-pozíciójából induló Steffi Halm ragyogóan védte pozícióját Clemens Heckerrel szemben, majd végig kézben tartotta a versenyt. Bár előnye jellemzően 2–2,5 másodperc körül mozgott, az utolsó körökben egyre nagyobb nyomást helyezedett rá. Halm azonban ismét megmutatta híres védekező képességeit, és első idei győzelmét ünnepelhette.

Kiss Norbi ezúttal a hetedik helyről rajtolt, és bár a futam elején úgy tűnt, kevésbé tud majd előrébb lépni, fokozatosan felzárkózott. Antonio Albacete hibáját kihasználva végül a harmadik helyet szerezte meg, így a hétvégén összesen négy trófeát vihetett haza.