10 nem elég! Több F1-es versenyzőt kellene pontozni szerintetek!

Motorsport OnlineMotorsport Online2024. 07. 22.
F1, mezőny, Spanyol Nagydíj
Fotó: Peter Fox/Getty Images / Red Bull Content Pool

Mint az ismert, az év első harmadában felmerült, hogy jövőre esetleg változtatának a Forma-1 pontozási rendszerén. 

Jelenleg 20 fős a mezőny, és a versenyzők fele kap pontot a nagydíjakon. A múltban volt olyan időszek, mikor csak a 8, vagy csak a 6 legjobb versenyző kapott pontot.

Most azonban meg fogják vitatni annak a lehetőségét, hogy a 20-ból a 12 legjobb kapjon pontot, remélve, hogy így még izgalmasabban alakulhat a bajnokság.

Úgy tudni, hogy ezt még ebben a hónapban, júliusban fogja megvitatni az F1 Bizottság.

Volt erről egy szavazásunk, hogy megtudjuk, ti miként vélekedtek erről. Az eredmény azt mutatja, hogy a Motorsportol.hu olvasóinak több, mint harmada elégedett a jelenlegi top 10-es pontozással.

A szavazók fele azt szeretné, ha a jelenleginél többen kapnának pontot. 34,65% megelégedne a 12 fővel, 15,33%-uk azonban még több helyezésért adna pontot.

10,95% pedig a jelenleginél kevesebb versenyzőt értékelne pontokkal.

A szavazás végeredménye:
Top 6 5,11%
Toip 8 5,84%
Top 10 39,05%
Top 12 34,67%
Többnek 15,33%