Az egyik Forma-1-es pilóta állítólag saját apjától „áll nyomás alatt”, és a 2026-os éve gyenge kezdete miatt latolgatja a jövőjét.
A Williams jelenleg a nyolcadik helyen áll – idén mindössze 11 pontot szerzett. A barcelonai versenyhétvége tovább súlyosbította az eddig is kiábrándító 2026-os idényüket. A spanyol pálya már régóta nem kedvez az istálló autójának, amit a legutóbbi futam is megerősített: Alex Albon kiesett, Carlos Sainz pedig két kör lemaradással a 12. helyen végzett. A szezon előtti tesztelések kezdete óta közismert, hogy a Williams autója túlsúlyos, de a problémák ennél jóval mélyebbre nyúlnak.
Sainz szerint a közepes és nagy sebességű kanyarokban tapasztalt lemaradás részben a súlynak, de inkább a riválisokhoz képest hiányzó leszorítóerőnek köszönhető. A spanyol úgy fogalmazott, hogy rájöttek: a Williams sokkal messzebb van a céljától, mint várták, és hogy „ideje visszatérni a tervezőasztalhoz”.
Hét futam után a Williams közelebb áll a tabella aljához, mint a tetejéhez. A különbség azokhoz az autókhoz képest, amelyekkel jelenleg versenyeznek, nem csökken. A csapat idei gyenge teljesítménye pedig odáig vezetett, hogy az egyik pilótájuk komolyan fontolgatja a jövőjét velük. Carlos Sainz tavaly még úgy tűnt, hogy jelentős előrelépést tesz a Williamsszel, miután Baku-ban és Katarban is dobogóra állt. Idén viszont az első hét futam után elért gyenge helyezésük miatt most állítólag fontolgatja, hogy elhagyja őket.
A Blick beszámolója szerint Sainznek „elege lett” a Williamsből. Az alakulat az új szabályok mellett nehezen tud előrelépni, és apja is „nyomást gyakorol” rá. Ő azt szeretné, ha fia fontolóra venné egy másik csapathoz való átigazolást. Több istálló is szemmel tartja a 31 éves pilótát. A hírek szerint a Ferrari nyitott lenne Sainz szerződtetésére és visszahozására Maranellóba, annak ellenére, hogy Lewis Hamilton és Charles Leclerc erős párost alkotnak.
A McLaren is szóba kerülhet, mivel Oscar Piastri neve a Red Bullhoz való esetleges átigazolással kerül kapcsolatba. A spanyol pilóta apjának ugyanakkor más tervei vannak. Sainz figyelmen kívül hagyta apja tanácsát, és elutasította az Audi ajánlatát, mielőtt úgy döntött, hogy 2024-ben a Williamshez csatlakozik. Most azonban apja kívánságának eleget téve „végre megpróbálhatja” a német gyártónál.
A Williams főnöke, James Vowles azonban hangsúlyozza, hogy Sainz és Alex Albon elkötelezték magukat a projekt mellett. Szerinte ha távozni akarnának, azt nyíltan jeleznék:
„A nagyszerű bennük az, hogy ugyanazokat az értékeket képviselik, mint én, vagyis az őszinteséget és az átláthatóságot. Így őszintén egyeztetünk, tavaly október óta, amikor elkezdtem észrevenni a problémákat, egészen januárig és márciusig – és aztán megbeszéljük, mit teszünk az idei a helyzet orvoslására. Mivel ugyanazokat az értékeket valljuk – az őszinteséget és az átláthatóságot –, ez azt jelenti, hogy ha bármilyen más lehetőségen gondolkodnak, hozzám fordulnak, és megbeszélik velem.”






