A Ferrari egykori elnöke elégedetlen a vörösök szezon kezdetével

Hegedűs Dávid2026. 04. 06.
Ferrari
Fotó: Antonin Vincent / DPPI / Scuderia Ferrari Press Office

Luca di Montezemolo a vörösök egykori sikeres elnöke nem elégedett maradéktalanul egykori csapata idénykezdetével, hiába a komoly előrelépés.

A tavalyi pocsék és kiábrándító idény után a Ferrari sokat lépett előre, a Mercedes mellett egyedüliként tudtak minden futamon dobogóra állni és a versenyeken rövid ideig meg is tudják szorongatni az éllovas németeket.

A hátrányuk azonban az erőforrásnak tudható be, amin az ADUO-szabályozás változtathat hamarosan.

„Egy jó autót láttam az első három futamot, megbízható és kiegyensúlyozott, de ez nem egy olyan autó, amivel a világbajnoki címért lehet harcolni. Több erő és energia kell, kíváncsian várom, hogy a csapat, hogy tudja ezt megugrani. Ennyi év után nem elég csak néhány versenyt megnyerni és rendszeresen a dobogón végezni. Meg kell nyerni a bajnokságot, remélem, hogy tudnak majd úgy fejleszteni, hogy ez reális esély lehet.” kezdte az olasz szakember.

„Miamiban egy új bajnokság fog kezdődni, most pedig van egy teljes hónap a munkára. Bízom benne, hogy a Ferrarinak meg van a képessége, hogy fejlődjön ez idő alatt.” – tette hozzá.