A Ferrari versenyzők szerint emiatt teljesítettek rosszabbul a Q3-ban

Charles Leclerc és Lewis Hamilton szerint az energiahasználati problémák jelentős időveszteséget okoztak számukra a Japán Nagydíj időmérőjének utolsó szakaszában.
A Ferrari eddig a Mercedes legfőbb kihívójának számított versenytempóban, azonban az időmérőn nem tudták megszerezni a második sort. Oscar Piastri a harmadik helyen végzett, megelőzve Leclerc-t (4.) és Hamiltont (6.).
Leclerc szerint az új szabályok teljesen megváltoztatták az időmérős vezetési stílust:
„Őszintén szólva a Q3-ban az lenne a cél, hogy kimenj a pályára és úgy vezess, ahogy korábban még soha, vállalj olyan kockázatokat, amiket még nem vállaltál.”
„Most viszont, ha egy kicsit is túlléped a határt, vagy megcsúszik az autó, az energiát vesz el az erőforrásból, és ezért később megfizeted az árát. Most úgy érzem, hogy a következetesség többet ér, mint a bátorság. Ez kár, mert így az időmérő egy kicsit kevésbé izgalmas.”
Hozzátette, hogy a problémát mindenki ismeri, és már dolgoznak a megoldáson.
Lewis Hamilton hasonló problémáról számolt be, de nála egy konkrét hiba döntötte el az eredményt:
„Az energiahasználat hatalmas tényező. Az első Q3-as körömben gyorsabb voltam, legalábbis Charleshoz képest, de a hátsó egyenesben elvesztettem két és fél tizedet, mert volt egy túlkormányzottság miatti megcsúszás, és ez teljesen megváltoztatta a rendszert.”
„Nem így kellene működnie. Normál esetben elkapod az autót, és mész tovább. De most ezek a szabályok.”
Nagy veszteség a maranellóiak számára, hogy nem sikerült elcsípni a második sort. Az idei rajtjukat látva akár 1-2-ben is fordulhatnak, ha a 3. 4. pozícióból indulnak. Ez viszont csak Leclercnek jött össze. Érdekes adaléka lesz a versenynek, hogy hogyan tud egy ilyen szűk pályán rajtolni az idei Ferrarival. Az eddigi versenyképet látva minél előrébb kell törni, mert nyers tempóból nem tudják tartani a lépést a Mercedesszel.









