Verstappen szerint vezethetetlen a Red Bull a gyenge időmérője után

Max Verstappen vezethetetlennek minősítette a Red Bullját, miután a Japán Nagydíj időmérőjén csalódást okozott.
11 év után először Suzukában, és miután az elmúlt négy versenyen pole pozíciót szerzett a pályán, Verstappen kiesett a Q2-ből, a Racing Bulls újonca, Arvid Lindblad volt az, aki a végső csapást mérte a négyszeres F1-bajnokra. Verstappen így a 11. helyről indul majd, előle pedig csapattársa, Isack Hadjar, miután a francia-algériai pilóta a nyolcadik helyet szerezte meg a kvalifikáción. Lindblad a 10. helyről rajtolhat el.
Miután Ausztráliában kiesett a kvalifikáción, és Kínában is csak a nyolcadik helyről indult, Verstappen problémái a Forma-1 új generációs autóival továbbra is fennállnak, és egyelőre nincs jele a helyzete javulásának. Verstappen a Sky Sports F1-nek panaszkodott:
„Az autónk soha nem fordul be a kanyar közepén. Ugyanakkor ezen a hétvégén is eléggé túlkormányzott a kanyarba való behajtáskor. Kifejezetten nehéz, kiszámíthatatlan. Azt hittük, hogy a harmadik szabadedzésen némileg javítottunk rajta, de az autó még mindig nagyon alulkormányzott. Most, az időmérőn ismét, számomra vezethetetlen volt. Ezt meg kell még vizsgálnunk. Ráadásul ezen a hétvégén egy másik aerodinamikai csomaggal versenyzek, de úgy néz ki, ez sem működik, szóval ez sem túl jó.”
Arra a kérdésre, hogy mit ért „vezethetetlen” alatt, kifejtette:
„Vannak problémáink, amelyeket itt nem tudok részletesen elmagyarázni, de tudjuk, hogy léteznek, és olykor kicsit rosszabbak, mint máskor. Az időmérőn egyszerűen visszatértünk oda, hogy vezethetetlen volt.”









