A Ford Racing igazgatója válaszolt a Mercedes aggályaira a Red Bull-motor kapcsán

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 01. 11.
Max Verstappen a pályán, Abu Dhabi F1 2025.
Fotó: Clive Mason/Getty Images / Red Bull Content Pool

Mark Rushbrook, a Ford Racing globális igazgatója úgy ítéli, hogy Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke helyesen szólt a Red Bull Powertrains-Ford motorral kapcsolatban.

Wolff „Mount Everest-projektnek” nevezte az új motorgyártót, és bár Rushbrook nem vitatja ezt, úgy véli, hogy a Red Bull-Ford jó helyzetben van az új szezon előtt.

A sportág egyik legnagyobb szabályváltozása lép életbe 2026-ban. Mind a kaszni, mind a motor tekintetében jelentős változásoknak kell megfelelniük a csapatoknak.

A Red Bull a Forddal állt össze, így a Mercedesszel, a Ferrarival, a Hondával és a szintén újonc Audival öt motorgyártó lett a sportban.

Wolff figyelmeztetett, hogy nem lenne bölcs dolog alábecsülni a Red Bullt az új motorjukkal. Mivel azonban a Red Bull most először válik motorgyártóvá, Wolff a kihívás hatalmasságáról beszélt.

A Red Bull Ford projektete az Everest megmászásához hasonlította, mondván olyan gyártókkal szállnak szembe, melyeknek évtizedes tapasztalatuk van már a az F1-es motorgyártás terén.

Hozzátette azonban, hogy nem szabad lebecsülni őket, hiszen annak idején a Red Bull Racing sportba belépését is komolytalannak gondolták, hiszen egy energiaital márka jelent meg a rutinos F1-es csapatok között, aztán mégis topcsapat lett belőlük, és megannyi győzelem és vb-cím fűződik a nevükhöz.

Rushbrook a Motorsport.com-nak nyilatkozva reagált Wolff megjegyzésére.

„Amit Toto mondott, az igaz, ugye?” – állapította meg Rushbrook. „Abban az értelemben igaz, hogy ez egy új start-up.”

„De ez különböző programokból érkező emberek kombinációja. Úgy gondoljuk, hogy jó helyzetben vagyunk, de csak akkor fogjuk látni a teljes képet, ha már a pályán vagyunk.”

Ha a Red Bull-Ford bármilyen hátrányt látna a belsőégésű motorban a riválisokhoz képest, Rushbrook úgy véli, „az csekély lenne”.

„Mert igen, a meglévő motorgyártóknak sokéves tapasztalatuk van, de a 2026-os szabályok miatt ez mégis kicsit más. És sok tapasztalt emberünk van, akik más programokból érkeztek, hogy együtt megtaláljuk a megoldást.”

„Tehát még ha kicsit lemaradunk is a belsőégésű motorral, nem gondoljuk, hogy ez nagy lemaradás lesz, és minden másban bepótoljuk.”