A Honda friss közleménye az Aston Martin vibrációjával kapcsolatban a pénteki tesztnap után

Shintaro Orihara, a Honda pálya melletti ügyvezető igazgatója és főmérnöke pozitívabb hírekkel szolgál az Aston Martin gyenge 2026-os rajtja után.
Megerősítette, hogy az új adatok szerint a csapat „kevesebb akkumulátorrezgést” tapasztal. Az FP1 nehéz volt a silverstone-i alajulatnak, Fernando Alonso nem tudott részt venni rajta a hajtásegység problémája miatt. Lance Stroll pedig csak három versenyképtelen kört tudott megtenni, mielőtt egy újabb motorprobléma miatt kénytelen volt visszatérni a boxba.
Az FP2 némileg pozitívabb volt, Alonso 18 kört teljesített, Stroll pedig 13-at, de a zöld istálló egyértelműen lemaradt a tempóval. Az elért legjobb idejükkel is közel öt másodperccel maradtak le a vezető Oscar Piastritól.
Ennek ellenére Orihara enyhén optimistábbnak tűnik, mint sokan mások, és megerősítette, hogy az AMR26-ban kevesebb rezgés tapasztalható, miután Adrian Newey csapatfőnök csütörtökön súlyos diagnózist állított fel, miszerint Alonso és Strollnak is állandó idegkárosodás veszélye áll fenn. Orihara így nyilatkozott:
„A mai második szabadedzés értékes volt nekünk, mivel láthattuk a ellenintézkedéseink hatását. Lance és Fernando összesen 31 kört teljesítettek, így összegyűjthettük a szükséges adatokat ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy az HRC Sakura dyno-ján először bevezetett intézkedések a pályán is működnek. Ennek eredményeként a edzés alatt gyűjtött elemzéseink szerint kevesebb akkumulátor-rezgés tapasztalható.”
A Honda vezetője mindazonáltal visszatért a pénteken tapasztalt nehézségekre, és elmagyarázta az Alonso és Stroll által tapasztalt hajtásegység-problémákat:
„A mai nap azzal kezdődött, hogy Fernando autóján meghibásodást azonosítottunk a motorjában. Megpróbáltuk kijavítani a hibát az FP1 nyitánya előtt, de sajnos nem sikerült időben befejezni a munkát. Ezért úgy döntöttünk, hogy a 14-es számú autó nem vesz részt a tesztelésen, amíg az erőforráson dolgozunk. Lance motorjával is gondunk volt, ezért úgy döntöttünk, hogy behívjuk a boxba és megvizsgáljuk, hogy az FP2-re elvégezhessük a szükséges változtatásokat.”
A Honda ugyanakkor csalódást okozott Alonsónak Ausztráliában, mivel az Albert Parkban akkumulátorhiány lépett fel. Az FP2 után a kétszeres világbajnok elmondta, hogy több kört remélt, mivel az Aston Martin új csomagot hozott erre a versenyhétvégére.









