A Honda lesújtó híreket közölt az Aston Martin számára a vibrációs problémával kapcsolatban

Shintaro Orihara, a Honda pálya menedzsere és főmérnöke közölt egy friss hírt az Aston Martin „autó rezgéseivel” kapcsolatban, és ez nem túl jó hír Fernando Alonso és Lance Stroll számára.
Az Ausztrál Nagydíj előtt Adrian Newey csapatfőnök elárulta, hogy sem Alonso, sem Stroll nem tudta befejezni a futamot a „tartós idegkárosodás” kockázata miatt. Bár egyik versenyzőjük sem ért célba, a csapat 64 kört teljesített az Albert Parkban, ami kétségkívül hasznos adatokat szolgáltatott, de Orihara szerint a rezgésprobléma Kínában is megmarad. Amikor a GPblog az AMR26 állapotára rákérdezett, Orihara elárulta, hogy „semmi ellenintézkedést” nem tettek a kocsi rezgései ellen:
„Az utolsó versenyen csak az akkumulátor rezgésének a csökkentésére koncentráltunk. Ezért, azt kell mondjam, nem alkalmaztunk semmilyen ellenintézkedést az autó rezgése ellen. Ez a következő lépés, miután kijavítottuk az akkumulátor vibrációját. De továbbra is próbáljuk megérteni, honnan ered a rezgés.”
Mindeközben Mike Krack, a pálya melletti munka vezetője tájékoztatást adott az AMR26 fejlesztési ütemtervéről, miután Alonso és Newey is pozitívan nyilatkozott az autó potenciáljáról:
„Megbízhatónak kell lenni, hogy lássad, hol vannak a teljesítménybeli lehetőségek, de nyilvánvalóan módosítanod kell a fejlesztési terveiden, mert ha nem tudod, mi a következő lépés, akkor nyilvánvalóan nehéz megtervezni. Úgy gondolom, hogy ilyen tekintetben rugalmasnak kell maradnunk, és most annyit kell felhalmoznunk, amennyit csak tudunk. Mint már mondtam, a múlt hétvégén nem sok kört tettünk meg a versenytársakhoz képest. Azonban nagyon sokat tanultunk, ami csak egy kis lépés, de figyelembe véve, hogy hol tartottunk… jó lépés volt.”









