A kézifékkel is kell ismerkednie Verstappennek ahhoz, hogy részt vehessen a híres 24 órás versenyen

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 02. 17.
Max Verstappen
Fotó: Andy Hone/LAT Images/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen Bahreinben megerősítette, hogy a Nürburgring 24 órás versenyen való részvételének utolsó részletein dolgozik, amely az NLS2 verseny átütemezésének köszönhetően megvalósulhat.

A Red Bull Racing detroiti bemutatója során a GPblog már megkérdezte Verstappentől, hogy tudja-e, részt vesz-e a Nordschleife 24 órás versenyén. Akkor még nem adott világos választ, mert először egy előkészítő NLS versenyen akart részt venni, ami azonban a Forma-1 versenynaptárával való ütközés miatt nem volt lehetséges. Időközben az NLS2-t egy héttel előrehozták, így Verstappen részt vehet a hétvégén.

Amikor Bahreinben a weboldal újra megkérdezte tőle, hogy most már tud-e végleges választ adni a részvételéről, először nevetve visszatért a 2026-os F1-es autókra, amelyeket korábban bírált:

„Nos, ha úgy nézzük, legalább ott teljes gázzal mehetek, anélkül, hogy az akkumulátorom miatt kellene aggódnom. Szeretném megcsinálni, azon dolgozunk, hogy ez megoldható legyen, de még nem tudom megerősíteni.”

A holland pilóta mindenesetre kifejezi elégedettségét a naptár változtatásával kapcsolatban:

„Remek, hogy a szervezők módosították a dátumot. Mert ha részt veszek rajta, akkor szükségem van egy versenyre a felkészüléshez, különösen azokhoz a pilótákhoz képest, akik már régebb óta csinálják és több tapasztalatuk van.”

Verstappen már 2025-ben megszerezte a szükséges Nordschleife-licencet, és csapattársával, Chris Lulhammal egyből győzelmet aratott GT3-as debütálásán a Nürburgring Endurance Series-ben. Mindazonáltal nem becsüli alá a kihívást, és kifejezetten komolyan veszi a felkészülést. Mindent legalább egyszer szeretne kipróbálni valós körülmények között:

„Nekem is, egy új autóval, amelyet még nem vezettem a Nordschleife-en, szükségem van egy versenyre, hogy megtanuljam a folyamatokat. Magam kell végezzem a boxkiállást, a pilótacserét – ezt általában nem szoktam csinálni. Szóval szeretnék minden apró részletet megfelelően előkészíteni, mielőtt esetleg részt veszek egy 24 órás versenyen.”

Amikor megkérdezték, hogy mi függ még a részvételétől, Verstappen azt válaszolta, hogy főleg szervezési részletekről van szó:

„Részletek az autóval, a felállással, a szponzorációval kapcsolatban. Amint mindez összeáll, szívesen részt vennék rajta, de amint tudok valamit, bejelentem.”

A Nürburgring 24 órás 2026-ban egy Forma-1-es verseny nélküli hétvégén kerül megrendezésre, ami logisztikailag lehetővé teszi Verstappen részvételét. Az NLS2 előrehozatalával a Red Bull pilótája számára is lehetővé vált egy felkészülési futamon való részvétel. Hogy Verstappen valóban rajthoz áll-e a 24 órás versenyen, most már csak a végleges szervezési és üzleti részletektől függ.