Norris üzeni Verstappennek, hogy ha valami nem tetszik, akkor hát el lehet innen menni

A regnáló világbajnok, Lando Norris éles kritikával illette Max Verstappent, miután a holland elégedetlenségének adott hangot a Forma–1 új technikai szabályai miatt. Norris szerint nincs ok a panaszra, és úgy véli, 2025-ös riválisa akár vissza is vonulhat, ha nem élvezi az új autókat.
Az év első nyilvános tesztjének második napján, Bahreinben Verstappen panaszkodott az új szabályrendszerre – annak ellenére, hogy az eddig látottak alapján a Red Bull jól alkalmazkodott az előírásokhoz és első saját erőforrásuk is jól teljesít.
A Red Bull pilótája szerint az energia menedzselésére helyezett hangsúly miatt már nem lehet padlógázon autózni anélkül, hogy az akkumulátor ne merülne le, ez pedig rontja a vezetési élményt.
Míg Verstappen korábban már a visszavonulást is belengette a szabályváltozások miatt, Norris szerint a mezőny bármely tagja – beleértve a hollandot is – szabadon távozhat, ha nem tetszik neki az irány.
„Én nagyon jól szórakoztam. Igazán élveztem. Szóval igen, ha [Verstappen] vissza akar vonulni, hát vonuljon vissza” – mondta Norris.
„A Formula–1 folyamatosan változik: néha egy kicsit jobb vezetni az autókat, néha kevésbé. De nézzék, pofátlanul sok pénzt kapunk azért, hogy vezessünk, szóval a nap végén nem igazán lehet panaszunk.”
Norris hangsúlyozta, hogy senki sem kényszeríti egyik versenyzőt sem a maradásra.
„Bármelyik versenyző elmehet és kereshet magának más elfoglaltságot. Nem arról van szó, hogy neki vagy bárki másnak kötelező itt lennie. Ez egy kihívás, de jófajta, szórakoztató kihívás a mérnököknek és a pilótáknak egyaránt. Más, máshogy kell vezetni, máshogy kell megérteni és menedzselni a dolgokat. De ettől még autókat vezetsz, körbeutazod a világot és jól szórakozol. Szóval nem, nincs miért panaszkodni.”
Bár az autók jelenleg lassabbnak és nehezebben kezelhetőnek tűnnek, Norris szerint ez a természetes fejlődési folyamat része. Úgy véli, Verstappen a kritikái ellenére is kőkemény ellenfél marad.
„Nem várom, hogy Max majd csak úgy kimegy a pályára és lesz*rja az egészet. Meg fogja próbálni megnyerni, Max sosem fogja feladni – maximum nem fog annyit mosolyogni, talán ez lesz a helyzet.”









