Lesújtó véleményt fogalmazott meg Verstappen: Az F1 olyan, mintha szteroidokkal telepumpált Formula E lenne

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 02. 12.
Max Verstappen 2026
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

A négyszeres világbajnok Max Verstappen a tőle megszokott őszinteséggel kommentálta a 2026-os új Forma–1-es szabályrendszert és az új generációs autókat. A holland versenyző hangot adott frusztrációjának, és meglehetősen éles hasonlattal élt az autók karakterisztikáját illetően.

Verstappen kritikájának középpontjában az áll, hogy az új autók vezetési élménye már nem emlékezteti a klasszikus száguldó cirkuszra. Véleménye szerint a hangsúly túlságosan eltolódott a technikai menedzselés irányába.

„Élethű (körülményeket) akarok lenni versenyzőként. Az érzés nem túl F1-szerű” – idézi Verstappent a GPblog az idei autók kapcsán.

„Inkább olyan, mint a Formula–E szteroidokon”

„A szabályok mindenki számára azonosak, szóval ezzel meg kell birkózni, és ez nem is az én problémám, mert én teljesen benne vagyok ebben – egyenlő esélyek, így nem bánom. De versenyzőként élvezem a padlógázas vezetést, jelenleg pedig nem lehet így vezetni.”

A holland kifejtette azt is, hogy a versenyzői inputok és az energiafelhasználás közötti bonyolult összefüggés megöli a sportág lényegét.

„Sok minden történik. Sok minden, amit versenyzőként csinálsz a bemeneti jelek tekintetében, masszív hatással van a dolgok energiaoldalára. Számomra ez egyszerűen nem a Forma–1. Talán akkor jobb a Formula–E-ben versenyezni, nem igaz? Mert ott minden az energiahatékonyságról és a menedzsmentről szól – ők ezt képviselik. Vezetés szempontjából ez nem annyira szórakoztató.”

Némi ellentmondás, hogy miközben Verstappen elégedetlen az irányvonallal, a Red Bull saját fejlesztésű 2026-os autója, az RB22 a hírek szerint kiemelkedően teljesít. Még a rivális Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff is elismerte, hogy jelenleg a Milton Keynes-i alakulat erőforrása és energia-visszanyerő rendszere tekinthető a viszonyítási alapnak a mezőnyben.