A korábbi McLaren-bajnok szerint egy pilóta kiemelkedik a mezőnyből, és az nem Norris

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 12. 13.
Alain Prost, Ron Dennis
Fotó: McLaren

Alain Prost úgy véli, hogy Max Verstappen továbbra is egy saját ligában játszik, annak ellenére, hogy a szezonzárón elvesztette a világbajnoki címet.

A négy világbajnoki címmel rendelkező korábbi francia pilóta gratulált Norrisnak a bajnoki címhez, miközben egyértelműen nehezen tudta elrejteni odaadó csodálatát a holland pilóta teljesítménye iránt. A Canal +-nak az Abu Dhabi Nagydíj után nyilatkozott:

„Gratulálok Landonak, megérdemelte, de Max, Max világosan kiemelkedik a többiek közül.”

A négyszeres világbajnok közel állt ahhoz, hogy megszerezze ötödik egymást követő címét, miután Zandvoort után 104 pontos hátrányból rendkívüli visszatérést produkált, és kis híján csodát művelt. Ez a csoda azonban nem valósult meg, mivel Norris megőrizte nyugalmát, és mindössze két ponttal biztosította magának a bajnokságot az utolsó futamon. Egy pillanatig úgy tűnt, hogy a dolgok a holland pilóta javára fordulnak, amikor riválisa az első boxkiállás utáni nagy forgalomban tért vissza a pályára, de aztán Norris ügyesen feljött, nem követett el hibákat, és némi kockázatot vállalva hajtotta végre az előzéseket.

A négyszeres világbajnoknak nem sikerült megőriznie a címét, annak ellenére, hogy a szezon második felében, Zandvoorttól kezdve remekül teljesített, és végül az új világbajnokot koronáztak meg, Lando Norrist.