A McLarennek rosszul jöhet a tavaszi szünet

Hegedűs Dávid2026. 04. 20.
McLaren
Fotó: Andy Hone/LAT Images/McLaren

A bahreini és szaúdi futamok törésével nem várt, öthetes szünet köszöntött be a Forma-1-be. Ez pedig a csapatokat ellentétesen érinti. Oscar Piastri szerint a McLarennek éppen rosszul jön ez a kényszer pihenő.

Rosszul sikerült a címvédő McLaren szezonkezdete, az első két futam során csupán Lando Norris tudott teljesíteni egy versenyt, ám Japánban már felcsillant a remény és Piastri sokáig a győzelemért is harcban volt, végül a második hellyel kellett beérnie.

Az ausztrál szerint hiába a biztató japán verseny, ez a kényszer szünet nekik nagyon rosszul jön, mivel nagyon kevés kört tettek meg, így kevés adat áll rendelkezésre számukra, amelyekkel dolgozhatnának.

„Szerintem ez a szünet mindenkinek több időt a fejlesztésre, több időt a dolgok megértésére. Nyilván azzal, hogy mi kevesebb kört tettünk meg, kevesebb adatunk is van, ami eléggé elszomorító.” – kezdte az ausztrál.

„Azonban vannak remek ötleteink, hogy hogyan tudnánk előrébb lépni számos területen, hova akarunk eljutni, hol akarunk fejlődni. Egyszerűen csak egy kicsivel több időre van szükségünk, hogy megértsük a dolgokat és remélem, hogy a szünet után gyorsabbak leszünk.” – tette hozzá bizakodóan.

A szezon május első hétvégéjén folytatódik Miamiban.