A Mercedes cáfolja, hogy Hamilton lepasszolta volna az FIA díját, pedig úgy tűnik, hogy azt tényleg hazavitte valaki

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 12. 10.
lewis hamilton, toto wolff
Fotó: LAT Images/Mercedes AMG Petronas

Egy rajongó azt állította, hogy Lewis Hamilton odaadta neki a 2023-as F1-es szezon harmadik helyezettjeként kapott díjat. Tette mindezt azt követően, hogy korábban bírálta az irányító testületet a Susie Wolff-fal való bánásmód miatt. A Mercedes azonban most cáfolja azt, hogy Hamilton lepasszolta volna trófeáját.

Az FIA éves díjkiosztó gálájára került sor pénteken Bakuban, ahol a Forma-1 tekintetében az első három helyezett trófeát kapott eredményei elismeréseként. A ceremónia azonban szerencsétlen pillanatban jött az FIA számára, amelyet kritika ért, mert az F1 Academy igazgatóját, Susie Wolffot és férjét, a Mercedes csapatfőnökét, Toto Wolffot váddal illették a napokban.

Az FIA gálát követően egy rajongó azt állította, hogy részt vett a ceremónián, és nála landolt Hamilton trófeája, amelyről képet is mellékelt.

Nihad Nesirli az X-en azt állította: „Hello. Ott voltam tegnap a gálán. Lewis Hamilton odaadta nekem a díjat és elment. A díj most otthon van nálam.”

A Mercedes most reagált erre, közleményt adtak ki a fotókkal kapcsolatban, és azt állították, hogy a trófeát az FIA tisztviselőinél hagyták, hogy elküldjék a csapatnak.

„Közvetlenül a színpadról való távozás után, ahogyan az a korábbi díjkiosztókon is történt, Lewis elfogadta a hivatalos személyek ajánlatát, hogy a trófeát továbbítsák a csapatnak, és ezért a gondjaikra bízta azt” –  közölte a Mercedes.

„Megerősíthetjük, hogy nem adta oda a trófeát senkinek ‘ajándékba’, ahogyan azt a találgatások szerint tette.”

Egyelőre nem világos, hogy pontosan mi is történt az azerbajdzsáni eseményen, sőt, az sem, hogy valójában mi került a szerencsés kiíró kezébe, ha nem Hamilton trófeája. Annyi biztos, hogy az illető valóban jelen volt az FIA gálán, melyen több szelfit is készített. És amennyiben nem egy másolatról van szó, a fotók alapján a trófea valóban Nihad Nesirlinél van…