A Mercedesnek csak azért kéne Verstappen, hogy a Red Bullt bosszantsák?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 04. 04.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff korábban már elmondta, hogy a szezon végén tőlük a Ferrarihoz távozó Lewis Hamilton helyén szívesen látná a most a Red Bull színeiben domináló Max Verstappent.

A korábbi versenyző, manapság leginkább kritikus, Jacques Villeneuve azonban nincs meggyőződve arról, hogy jó döntés lenne Wolff és a Mercedes részéről ez az igazolás. Szerinte Wolff ezen megjegyzése inkább csak arról szól, hogy bosszantsa a Red Bullt.

Verstappennek 2028-ig van szerződése a Red Bullnál, de maradása kétségessé vált, miután a csapatfőnök Christian Horner botrányba keveredett egy női alkalmazottal szembeni helytelen viselkedés miatt. Egy belső vizsgálat őt felmentette, illetve felfüggesztették a panaszost, de az ügy még nincs lezárva. Ráadásul Jos Verstappen, a háromszoros világbajnok édesapja is távozásra szólította fel Hornert.

Így aztán nem meglepő, ha a Mercedes kacérkodik azzal a gondolattal, hogy a szezon végén lecsapja Verstappent az energiaitalosook kezéről.

Villeneuve azonban kételkedik abban, hogy Wolff szavai megalapozottak és őszinték voltak, Verstappen esetleges leigazolása kapcsán.

„Nem tudom elképzelni, hogy Toto Wolff akarja Maxot” – mondta a kanadai. „Az egyetlen oka, hogy felmerüljön benne az ötlet, az csak az lenne, hogy bosszantsa a Red Bullt.”

„Nem tudom elképzelni őt a Mercedesnél, mert elvesztették a bajnokságot a Red Bull-lal és Maxszel szemben. Biztosan nem azért történne, mert tényleg akarja Maxot.”

Villeneuve azonban egyetértett azzal, hogy a Red Bullnál nagy lehet most a káosz, annak ellenére is, hogy jelenleg is vezetik a bajnokságot.

Verstappen az első két versenyt megnyerte, Sergio Pérez másodikként futott be azokon a nagydíjakon. Legutóbb Ausztráliában azonban Verstappen műszaki hiba miatt hamar kiesett, Péerez pedig csak az 5. helyet tudta megszerezni.

„Rengeteg a személyes bosszú mostanában, a Red Bullon belül és kívül is. Az egész dolog egy zűrzavar” – mondta Villeneuve.

„Vajon Horner nélkül is ilyen jó lenne a csapat? Ez egy nehéz kérdés. Nyerne a csapat Verstappen nélkül? Valószínűleg.”

„Max azért nyer, mert elképesztő autója van, a Red Bull pedig azért nyer, mert elképesztő versenyzőjük van. De nem ő az egyetlen csodálatos versenyző, aki létezik. Tegyük Alonsót abba az autóba, és ő is nyerne.”

„Biztos vagyok benne, hogy Max hisz abban, hogy a Mercedesnél és a Ferrarinál is tudna nyerni, és hogy ő is különbséget tudna tenni. Neki is így kell hinnie. És lehet, hogy képes lenne ekkora különbséget jelenteni.”

„De ezt addig nem fogjuk tudni, amíg meg nem teszi azt a lépést. Most éppen Pérezt veri, és ettől elképesztőnek tűnik. De nem tudjuk, hogy Pérez mennyire jó valójában. Csak azt tudjuk, hogy nem olyan jó, mint Verstappen.”