A pórul járt nézők nem kapják vissza F1-es jegyük árát, helyette vásárolhatnak pólót kuponnal…

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 11. 18.
Max Verstappen, Las Vegas, F1
Fotó: Chris Graythen/Getty Images / Red Bull Content Pool

A fizető szurkolókat, akik csütörtökön a Las Vegas-i Nagydíj első szabadedzésén kevesebb, mint 10 perc zöld zászlós körözést láthattak, a második edzés előtt haza lettek zavarva a nézőtérről.

Mostanra a verseny szervezői közleményt adtak ki a történtek kapcsán, de bocsánatkérés helyett az inkább magyarázkodásnak tűnik.

Az helyi idő szerint csütörtöki napra jegyet váltók tehát nagyjából semmit nem kaptak a pénzükért. De úgy tudni, vissza sem térítik nekik a jegyek árát, mondván megesik az ilyen. Mindössze 200 dolláros vócserrel kárpótolják őket, amit a Las Vegas-i Nagydíj hivatalos üzletében költhetnek el. Ez kb 70 ezer forintnak felel meg, amiből lehet ugyen venni kb 4 db pólót, sapkát, de joggal állítható, hogy ez közel sem kárpótolja a póruljárt nézőket.

Pláne ha ha számításba vesszük, hogy a minimum 200 dolláros jegyek mellé nyilván fizetniük kellett a szállásukat, utazásukat és étkezésüket is.

Íme néhány komment a csalódott nézőktől:

„Az én helyem a Sphere-ben 218 dollár volt a napra. Az egyetlen nap, amire jegyem volt. Először vettem részt Nagydíjon.”

Erre valaki válaszolt is, mi szerint „ez 27,25$ (9500 forint) percenként, amit láttál”.

„Kétszer is meggondolom majd, hogy újra a Las Vegas-i Nagydíjra menek, vagy ajánljam bárkinek.”

„Szégyenletes, hogy az egekbe szökő árak mellett, és nem kárpótolják a szurkolókat. 100% bohózat, 0% sportesemény.”