A Red Bull kötelékében olyan, mintha állandóan figyelnének

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 02. 15.
Nyck de Vries újságíróknak nyilatkozik, 2023-ban
Fotó: Peter Fox/Getty Images / Red Bull Content Pool

Nyck de Vries évekig álmodott a Forma-1-be való bekerülésről, de amikor ez bekövetkezett, nem tartott sokáig. Már az első AlphaTaurinál tölött szezonja felénél kitették őt a csapatból. 

A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko ezen felül pályafutása legnagyobb hibájának is nevezte De Vries leigazolását.

Az F1-ben eltöltött időszakáról ritkán beszél a holland. Azonban ha mégis, akkor általában azt hangsúlyozza, hogy sokat tanult, és hálás a kapott lehetőségért. De nem mindenki ilyen visszafogott. Marko nagyon kritikusan nyilatkozott a hollandról, aki erre korábban sosem reagált.

Bár az autó messze nem volt erős, De Vriesnek mégis teljesítenie kellett, mondta.

„Kettős nyomást érzel” – emlékezett vissza a Cool Room podcastben. „Ott van a sajtó, tehát a külső nyomás, de ott van a belső nyomás is. Bárhová mész, mindig úgy érzed, hogy figyelnek téged.”

De Vries állítása szerint éjjel-nappal írtak róla, amit nehéz volt feldolgozni.

„Próbáltam nem tudomást venni róla, és nem sok mindent csinálni. Abbahagytam a hírek olvasását, de egy kicsit még így is tudod, hogy ott van” – mondta.

De Vries sosem érezte igazán a csapat támogatását sem, ami nem segített a helyzeten.

„A második hétvégétől kezdve hallottad azokat a beszélgetéseket [a leváltásról]. Ez nem segített abban, hogy a tőlem telhető legjobb teljesítményt nyújtsam” – zárta a holland.