A Red Bull újabb vesztesége: eligazol a vezető stratégájuk is

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 09. 24.
Will Courtenay, red bull
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Red Bull Racing versenystratégiai irányítója, Will Courtenay 2026-ban távozik az alakulattól, miután 14 évig töltötte be ezt a pozíciót az osztrák csapatnál, és a McLarenhez igazol.

A GPblog megkeresésére a Red Bull szóvivője elárulta, hogy Courtenay csak 2026 közepén vagy végén távozik az istállótól. Ekkor Norris és Oscar Piastri csapatához kerül, akikkel a Red Bull jelenleg a pilóták és a konstruktőrök bajnoki címéért is harcban áll. A McLarennél a sportigazgatói pozícióba kerül majd. Courtenay 20 éve, a csapat 2005-ös alapítása óta a Red Bull Racingnél dolgozik. Andrea Stella – a McLaren csapatfőnöke – méltatta Courtenay érkezését:

„Nagy örömmel fogadjuk Willt a McLarennél. Tapasztalata, professzionalizmusa és a motorsport iránti elhivatottsága ideális jelölt az F1-es sportfunkciónk vezetésére. Csapatként most egy kulcsfontosságú szakaszba lépünk, és biztosak vagyunk benne, hogy remek kiegészítője lesz erős vezetői menedzsmentünknek, miközben arra törekszünk, hogy továbbra is a győzelmekért és a bajnoki címekért szálljunk harcba.”