Privát csoportban röhögnek a versenyzők Verstappen büntetésén

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 09. 24.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

F1-es versenyzőtársai „kiröhögték” Max Verstappen közmunka-büntetését a közös WhatsApp-csoportjukban. Most összefognak, hogy megvitassák a következő lépéseket.

Verstappen „csúnya szót” használt az FIA csütörtöki sajtótájékoztatóján, amiért a hollandot büntetésként „közérdekű munkára” kötelezték. Ez az ítélet jelentős visszatetszést váltott ki a paddockban és a rajongók körében is.

Az FIA színes nyelvezetre vonatkozó szigorítása elleni tiltakozásul Verstappen a kvalifikáció utáni sajtótájékoztatón egyszavas vagy „no comment” válaszokat adott a kérdésekre, majd a paddockban a médiának adott bővebb válaszokat.

A Grand Prix Drivers’ Association (GPDA, Nagydíjversenyzők szövetsége) csoportos csevegéséről is beszélt Verstappen.

„Persze, a GPDA [csevegésben] megírtam a döntést, és mindenki szinte röhögött, hogy ‘Mi a fene ez’ alapvetően. Szóval igen, ez nagyon, nagyon buta dolog.”

Most a versenyzők mérlegelik a következő lépéseiket, és az FIA-val való tárgyalások előtt összefognak.

Alex Wurz, a GPDA elnöke a Formel1.de-nek így nyilatkozott az ügyről: „Hány életfogytiglani közmunkát kellene letöltenie Günther Steinernek az F betűs szó használatáért? Őt az F betűs szó használatáért dicsőítették.”

„A Netflix világszerte sugározta ezt, probléma nélkül. De aztán hirtelen így megváltozni? [A szóhasználat] nem az én személyes ízlésem, mint versenyző. A GPDA elnökeként hivatalosan is azt kell mondanom, hogy természetesen belsőleg megvitatjuk a dolgot, először teljes konszenzusra jutunk, aztán megfontoljuk, hogy beszélünk-e és ha igen, milyen formában az FIA-val és az elnökkel.”