Albon a thaiföldi futam nagykövete lett

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 04. 02.
Alexander Albon, Atlassian Williams Racing.
Fotó: Williams Racing

Az elmúlt hetekben felerősödtek a Thaiföldi Nagydíj megrendezése kapcsán a hírek. Most Alexander Albon, a Williams thaiföldi versenyzője mutatta elkötelezettségét tervek mellett.

Tovább javulnak a thaiföldi Forma-1-es futam esélyei, miután a Alex Albon lett a legújabb képviselője a tervnek, aki találkozott az ország miniszterelnökével, Paetongtarn Shinawatrával. A Bangkok utcáin megrendezendő nagydíj ötlete már egy ideje létezik. A folyamat a múlt hónapban felgyorsult, amikor az F1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali pozitív tárgyalásokat folytatott a thai miniszterelnökkel.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Alex Albon (@alex_albon) által megosztott bejegyzés

Thaiföld már jó ideje szeretne helyet kapni az F1-es versenynaptárban. Az előző miniszterelnök, Srettha Thavisin tavaly részt vett az Emilia Romagna Nagydíjon, hogy előzetes megbeszéléseket folytasson Domenicalival.

Most, a hétvégi Japán Nagydíj előtt Albon, a thaiföldi zászló alatt versenyző pilóta találkozott a jelenlegi hivatalban lévő miniszterelnökkel, hogy megbeszéljék a jövőbeli nagydíj és a nemzet F1-es képviselete kérdését.
Thaiföld azon országok közé tartozik, amelyek helyet keresnek a már túlzsúfolt huszonnégy futamból álló versenynaptárban, hiszen Domenicali a tavalyi év során utalt az Argentin Nagydíj visszatérésre és egy új afrikai futamra is.

„Sok figyelmet kapunk a világ más pontjairól, ahonnan eddig nem igazán. Egyébként miután befejezem a versenyt itt Melbourne-ben, Bangkokba megyek. A kormány részéről jeleztek egy potenciális érdeklődést, hogy ott fejlesszünk valamit. Találunk más helyeket Európában is, és mint tudjátok, sok az érdeklődés Afrikában, de most már Dél-Amerikában is.” – mondta az Ausztrál Nagydíjon.