Alonso szerint, hosszú távon a Newey-adalék többet ér, mint a Hamilton-hype

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 04. 01.
Fernando Alonso, Aston Martin
Fotó: Mark Sutton/Formula 1/Getty Images

Fernando Alonso kihangsúlyozta, a versenyzők jönnek-mennek, ám igazán a tervezők és a mérnökök munkája az, ami a sikert kovácsolhat.

2025-ben új színekben indul a hétszeres világbajnok és a brit tervezőzseni is. Míg Lewis Hamilton az eddigi overálját vörösre cserélte, addig Adrian Newey zöld ingben fog mutatkozni. Egyelőre a hétszeres világbajnok körüli láz a nagyobb, ugyanis ferraris szereplésére az F1 társadalom nagy része kíváncsi. Mindaddig a Red Bull egykori technikai igazgatója némileg kevesebb figyelmet kap.

A tegnapi közös bemutató előtt a spanyol világbajnokot arról faggatták, vajon melyik váltásnak lesz nagyobb és gyümölcsözőbb hatása. A 43 éves versenyző a következőket válaszolta:

,,Adrian Newey mindig nagyobb hatással lesz egy csapatra, mint bármelyik versenyző. A pilóták jönnek-mennek, mi 20-an itt próbálunk jól versenyezni és elértünk dolgokat a Forma-1 előtt is. Nem tudom, hogy Hamilton mit fog hozni vagy hozzátenni a Ferrarihoz, de biztosan kevesebbet, mint amit egy tervező hozhat”nyilatkozta az Aston Martin versenyzője.

Ám a brit tervező csak a 2026-os konstrukcióval fog foglalkozni, vagy a kézjegye már az idei autón is látható lesz a szezon előrehaladtával?

,,Adrian szabad szellemű, nem lehet megmondani, hogy mit csináljon. Amikor megérkezik, és azt mondja, hogy az idei autóval is tud segíteni, rendben. Ha csak a 2026-os konstrukciót segíti, az is rendben lesz. Így látszik majd, hogy világos elképzelései vannak és nem akar egyetlen egy napot sem elpazarolni. Többször kérdeztem Lawrence-t (Stroll) erről, de ő mindig azt mondta, hogy szerinte nem tudjuk őt (Neweyt) irányítani.”