Alonso versenyezne még 2026-ban is Madridban

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 01. 25.
fernando alonso
Fotó: Aston Martin F1 Team

A Forma-1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali bevallotta, hogy nem biztos abban, hogy Fernnado Alonso még versenyezhet, amikor 2026-ban megrendezik az új madridi futamot.

Miután bejelentették, hogy a fővárosban egy hibrid pályára kerül a Spanyol Nagydíj, Domenicali elismerte, hogy „kihívást jelenthet Fernandonak”, hogy sikerüljön addig a rajtrácson maradnia. Alonso 45 éves lesz, amikor a madridi versenyre sor kerül, és jelenleg a két futamgyőzelem közötti leghosszabb különbség rekordját is megszorongathatja, ha újra a dobogó legfelső fokán végez. Domanicali az AS-nek nyilatkozva így viccelődött:

„El tudnátok képzelni, hogy Fernando nyer Madridban? Én csak arra tudok gondolni, hogy ez itt Madridban bekövetkezhet.”

A madridi futam egyik fő érve a királykategória megnövekedett népszerűsége Spanyolországban, amit Carlos Sainz és Alonso pályán mutatott teljesítménye okozott. Alonso a maga részéről azt mondta a RacingNews365-nek, hogy szívesen versenyezne Madridban, ha még mindig a mezőny része lenne, amikor a futamra sor kerül:

„Örömmel fogok versenyezni Barcelonában, boldogan fogok versenyezni Madridban – ha 2026-ban is itt leszek. Ha nem leszek itt, akkor a tévében fogom nézni, tehát ez nem sokat változtat.”