Amikor az F1-es versenyzők megunják a megszokottat – Te követed ezeket?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 05. 18.
Max Verstappen Nürburgring 24H, 2026
Fotó: Joerg Mitter / Red Bull Content Pool

Régebben a motorsport világában teljesen megszokott, sőt magától értetődő volt, hogy a Forma–1-es versenyzők az F1 tekintetében szabad hétvégéiken más bajnokságokban is rajthoz álltak. Olyan legendák, mint Jim Clark, Graham Hill vagy John Surtees, szinte minden hétvégén autóba ültek, legyen szó sportautózásról, Formula 2-ről vagy tengerentúli futamokról.

A modern korban a szigorú szerződések, a feszített menetrend és a sérülésveszély miatt ez már ritkaságnak számít. Olykor azonban előfordul. Az elmúlt években láthattunk néhány igazán bátor és emlékezetes „kiruccanást”, noha ezek egy része nem aktív F1-es szezon idején, tehát nem azzal párhuzamosan történt.

Fernando Alonso valóságos túrát tett az F1-en kívül: kétszer is megnyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt, WEC-világbajnok lett, és a legendás Indy 500-on is szerencsét próbált. Sőt még a Dakar-ralit is kipróbálta.

Nico Hülkenberg 2015-ben aktív F1-es pilótaként ült be a Porsche LMP1-es autójába, és azonnal meg is nyerte a Le Mans-i 24 órást.

Kimi Räikkönen a Forma–1-es szünete alatt a rali-világbajnokságon (WRC), később pedig a NASCAR-ban is szerencsét próbált.

Max Verstappen pedig épp az elmúlt hétvégén szegezte a közönség figyelmét a Nürburgringi 24 órás versenyre.

Ezek az F1-ből való kikacsintások jelentősen megemelték az említett bajnokságok iránti érdeklődést.

Ezzel kapcsolatos a heti kérdésünk: Te figyelemmel kíséred-e hogy a Forma–1-es versenyzők mit alkotnak egyéb bajnokságokban?

Figyelemmel követed, ha egy F1-es versenyző más bajnokságokban is rajthoz áll?
35 Szavazat · 35 szavazat