Kiderült mi okozta Verstappenék visszaesését a Nürbiurgringen

Max Verstappen győzelmi reményei a Nürburgringi 24 órás versenyen teljesen elszálltak, miután a 3-as számú Mercedes műszaki hiba miatt kénytelen volt kiállni a versenyből.
Noha addig az élen haladtak, a Verstappen Racing autójában, Dani Juncadellával a volánnál, hirtelen probláma jelentkezett, ezért Juncadella idő előtt kiállni kényszerült a boxutcába, és ott is maradt.
A Winward Racing – amely Verstappenék autóját is üzemelteti – csapatfőnöke, Steve Buschmann megerősítette, hogy a visszaesés pusztán műszaki okokra vezethető vissza, ezzel kizárva az ütközés vagy baleset okozta károkat.
„Sajnos műszaki problémánk van” – mondta Buschmann. „A jobb hátsó oldalon, nem ütközés vagy baleset, hanem valóban valami műszaki hiba. Frusztráló. Az autó most a garázsban van, mindent megjavítanak, és aztán a lehető leggyorsabban visszatérünk a pályára.”
„Kaptunk egy ABS-figyelmeztetést, de Daniel Juncadella azt mondta, hogy megoldja” – nyilatkozta Wendel.
„Aztán azonban zajok és rezgések jelentkeztek, ezért két kör után kénytelen volt nem tervezett boxkiállást végrehajtani.
„Ekkor fedeztük fel a hajtótengely sérülését, ami további károkat okozott.”
Stefan Wendel, a Mercedes-AMG ügyfélversenyzési vezetője elmondta:
„Kaptunk egy ABS-figyelmeztetést, de Daniel Juncadella azt mondta, hogy megoldja.”
„Aztán azonban zajok és rezgések jelentkeztek, ezért két kör után kénytelen volt nem tervezett boxkiállást végrehajtani.”
„Ekkor fedeztük fel a kardántengely sérülését, ami további károkat okozott.”
A csapat szerelői azonnal nekiláttak a hiba diagnosztizálásának és kijavításának, abban a reményben, hogy a jelentős időveszteség ellenére vissza tudják állítani az autót a versenybe. Ez azonban már nem valószínű, hogy megtörténik, mivel egy óra van hátra a versenyből, Verstappenék pedig a kiállással a 31. helyre csúsztak vissza, és azóta sincsenek pályán.









