Ausztrál kókuszkocka az F1-es Ausztrál Nagydíjra

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 03. 20.
F1, Ausztrál Nagydíj, Lamington
Fotó: Tajthi Andrea

Az F1-es Ausztrál Nagydíj hétvégéjére egy sütemény receptjét hoztam, ez a Lamington. Hasonlatos az általunk is ismert kókuszkockához, azonban ők lekvárral is megtöltik. Nagyon finom és ha valaki szeret édeset enni reggelire, akkor pont ideális lehet a verseny alatti elfogyasztásra is.

Hozzávalók:
  • 5 db tojás
  • 150 g olvasztott vaj
  • 90 g liszt
  • 250 g cukor
  • fél csomag vaníliás cukor
  • fél csomag sütőpor
  • 1 csipet só
  • 400 g étcsokoládé
  • 4 dl habtejszín
  • kókuszreszelék
  • málnalekvár (vagy amilyet akarsz)

Az egész tojásokat, a vajat, a cukrot, a vaníliás cukrot és a csipet sót keverd habosra, majd szitáld hozzá a lisztet és sütőport, majd forgasd össze egynemű masszává.

Egy kb 20×30 cm-es, magas faló tepsiben, vagy formában, 170 fokon, kb 30 perc alatt süsd meg a tésztát.

Ha ez elkészült, tedd félre kihűlni. Ha kihűlt, vízszintesen vágd ketté, és a két kapott lap közé kenj lekvárt. Ez után tedd hűtőbe egy kis időre.

Addig a tejszínt kezdd el melegíteni és olvaszd bele a csokit. Ha felolvadt, vedd ki a sütit a hűtőből, vágd kockákra, majd a kockákat villa segítségével forgasd bele a csokimázba, majd rögtön kókuszreszelékbe, hogy rátapadjon. Ha minden kockát „beburkoltál”, tedd vissza a hűtőbe őket. Miután már nem ragad a máz rajta, fogyasztható. 🙂