Az Alfa Romeo cáfolja, hogy az Audi máris kiszállna az F1-ből, még mielőtt valójában beszállnának

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 10. 08.
audi, alfa romeo
Fotó: Audi AG

Az Alfa Romeo-Sauber tagadja azokat a híreket, melyek szerint a leendő tulajdonos Audi a csapat tervezett átvételét még a Forma-1-be való 2026-os beszállásuk előtt lefújná.

Olyan pletykák keringtek, amelyek szerint az Audi projektjét elvethetik. A spekulációk szerint a vállalat igazgatótanácsa egy közelgő könyvvizsgálói ülésen döntene arról, hogy folytatják-e az F1-es projektjüket. A Sauber és a négykarikások szóvivője azonban a Total Motorsport.com-nak elmondta, hogy a németek kivonulására vonatkozó feltételezés nem igaz. A 2026-os előkészületek haladnak, a terveik szerint. Az német márka szóvivője, amikor a projekt jövőjéről kérdezték, így felelt:

„Az Audi 2026-os Forma-1-es indulása a cégünk igazgatótanácsának döntésén alapul, összhangban a vállalatunk felügyelőbizottságával, valamint a Volkswagen-csoport felügyelőbizottságával. Az Audi Formula Racing GmbH menetrendje a szervezet felépítésére és a 2026-os F1-es motor fejlesztésére vonatkozóan a németországi Neuburgban található telephelyen változatlanul fennmarad.”

Az Audi a 2022-es Belga Nagydíjon jelentette be, hogy 2026-ban debütálnak a régóta várt első nagydíjukon. Felvásárolnák a Saubert, amely 2019 óta az Alfa Romeo támogatásával fut.