Az Apple vezérigazgatója megerősítette, hogy egyeztetnek már az F1 film folytatásáról

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 09. 20.
Brad Pitt, Lewis Hamilton, Tim Cook, Damson Idris
Fotó: Apple

Az ESPN.com-nál dolgozó Nate Saunders szerint az Apple és a Forma-1 már tárgyalnak a nyári blockbuster, az „F1” film folytatásáról.

Tim Cook, az Apple vezérigazgatója elárulta, hogy egy újabb rész „már napirendre került”. Saunders megjegyzi, hogy a Brad Pitt főszereplésével készült „F1” augusztusban világszerte meghaladta a 600 millió dolláros bevételt, „ezzel minden idők legsikeresebb Apple-filmjévé és a valaha készült legsikeresebb sportfilmjévé vált.” A film „soha nem látott hozzáférést” kapott a száguldó cirkusz világához, „hogy a valaha készült leghitelesebb versenyzős film legyen”.

A film 55,6 millió dolláros bevétellel indult Észak-Amerikában és 144 millió dolláros bevétellel világszerte, de szeptember közepére „189,3 millió dollárra ugrott” az Egyesült Államokban és Kanadában. Az IMAX további sikert hozott a maga 85 millió dolláros jegybevételével. Ezt a hamar jött sikert a kedvező kritikák tovább erősítették. A lehetséges folytatásra azután kerülhet sor, amint az ESPN szerződése idén lejár, és az Apple ajánlatot tehet az F1 közvetítési jogaira.

Úgy tudni, hogy az Apple a filmmel elért sikere megerősítette alkupozícióját a folyamatban lévő tárgyalások során.