Az Audi csaphat le Christian Hornerre?

Továbbra is munkanélküli a Red Bull egykori sikerkovácsa Christian Horner. A brit szakember tavaly nyáron távozott Milton Keynes-ből, de nem titkolt célja, hogy visszatérjen a Forma-1-be.
Az ő esetében nagyon sokáig az Aston Martin volt képben, de oda minden jel szerint az Auditól távozó (és Horner egykori bizalmasa) Jonathan Wheatley fog menni csapatfőnöknek.
De nem csak a brit gárdánál merült fel a neve, hanem az Alpine-nál is, ahol akár be is vásárolhatná magát. Az utóbbi időben azonban elcsendesedtek a hírek vele kapcsolatban.
Az Auditól két futam után távozott Wheatley a csapat éléről, amelyet most ideiglenes jelleggel Mattia Binotto vezet, aki azonban nem szeretné hosszabb távon ellátni ezt a feladatot, hiszen ő felel az egész Forma-1-es projektért a németeknél.
Juan Pablo Montoya szerint most jöhet képbe Horner, aki szerinte tökéletes választás lehetne a német gyártó számára.
„Az Audinak most olyas valakire lenne szüksége, mint Christian Horner. Szerintem az emberek alulértékelik azt, amit Christian tett, milyen sokáig és milyen sikereket ért el. Lehet őt kedvelni, vagy utálni, de hozza az eredményeket.” – fogalmazott az egykori F1-es pilóta.








